Technika ide míľovými krokmi dopredu, kedysi boli smart hodinky rarita, no dneska ich bežne ľudia nosia na rukách. Ďalšia sľubná technológia, ktorá sa prebíja trhom sú smart okuliare.

A jedny z prvých sú Google okuliare, ktoré ale moc nezaujali. No ale teraz si ukážeme také, ktoré vypadajú sľubne a dokážu zaujať svojimi funkciami.

1. Vuzix Blade

Prvé a zároveň najdrahšie smart okuliare v našom zozname sú Vuzix Blade. Ktoré ponúkajú rozšírenú realitu a ich hlavným účelom je nahradiť váš smartfón. Vy tak môžete byť v spojení zo svetom, bez toho aby ste vyťahovali mobil z vrecka.

Cena približne: 1099$

Trocha mi prídu ako smart hodinky len o niečo zaujímavejšie, pretože všetko máte pred sebou. Dizajn mi príde futuristický ale za to niesu ťažké a prijemne sa nosia na očiach.

Na pravej strane máte touchpad pomocou, ktorého môžete listovať medzi aplikáciami alebo hrať hry. Obrazovka je na pravom sklíčku a vy tak môžete pokojne pozerať filmy alebo rôzne videá.

Čo ale smart hodinky nemôžu nedokážu je robenie fotografií a natáčanie videí. A toto vám Vuzix Blade dovolia urobiť ľahko a efektívne. Ak hľadáte okuliare, ktoré dokážu nahradiť váš smartfón tak siahnite po práve týchto, jedinou nevýhodou je cena.

2. Vue

Vo Vue sa sústredili na tu najhlavnejšiu vec, ktorá prekáža rôznym nositeľom smart okuliarov a to je dizajn. Pretože vždy keď si dáte takéto okuliare na oči, tak je jasné že sú to smart okuliare. Ale pri Vue toto nehrozí a vy si môžete zadovážiť vzhľad klasických aj slnečných okuliarov.

Cena približne: 249$

Vue mi pripadajú ako fitness náramok s vylepšenými funkciami. Môžete tu prijať alebo zamietnuť hovor a vďaka mikrofónu aj volať. Tiež môžete počúvať navigáciu, ovládať hudbu, alebo sa informovať o počte urobených krokov.

Čo je najlepšie je, že ich počujete len vy a nikto iný. Ovládajú sa pomocou jedného stlačenia a tiež máju vode-odolné telo. A stoja len 200 dolárov, čo nieje až táka hrozná čiastka.

3. Recon Jet

Recon Jet sú primárne určené pre bežcov, cyklistov, triatlonistov, vlastne pre všetkých športovcov. Máte tu klasické senzory, ktoré vám merajú srdcovú frekvenciu, kroky, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie a tak ďalej. Všetko toto máte ukázané na obrazovke, ktorá je v pravom rohu.

Cena približne: 199$

Okuliare vám ukážu trasu a sú plne vode-odolné. Môžete prostredníctvom nich odpovedať na upozornenia alebo zdvihnúť hovory, čo sa zíde keď sa rútite dole kopcom v 40km rýchlosti. Ak ste prekročili svoj osobný rýchlostný alebo silový rekord, tak vás na to okuliare upozornia.

Ďalšia vec ktorá ma potešila je, že si môžem odopnúť externú batériu a nahrávanie videí. Vďaka čomu Recon Jet vypadajú ako klasické cyklistické okuliare. K tomuto všetkému dostanete aj šikovnú aplikáciu, kde si môžete zapisovať všetko o vašom zdraví.

4. Pegasi

Pegasi niesu obyčajné smart okuliare ale sú predovšetkým určené na to aby vám zlepšili spánok. Stačí len ak ich budete nosiť 30m denne a môžete vidieť ako sa zlepší váš spánok. Za čo som rád, pretože nevypadajú nejako skvelo.

Cena približne: 299$

Môže to znieť magicky, že okuliare vám pomôžu zo spánkom. Ale Okuliare synchronizujú vaše biologické hodiny a pomáhajú vám s produkciou melotinu, čo je spánkový hormón. Nosenie týchto okuliarov prináša aj ďalšie zdravotné výhody ako čistejšia pokožka alebo menej frustrácie.

Na jedno nabitie vám vydržia 90 dni a nabijete ich za 70 minút. Ak vás unavuje stále branie liekov na rôzne zdravotné problémy, tak môžete vyskúšať Pegasi, ktoré máju aj príjemnú cenu.

5. Focals

Focals pekne ukazujú kde až môžu zájsť moderné okuliare a prídu mi takým vylepšením Vue okuliarov. Môžete si k nim dokúpiť aj prídavné skla alebo senzory, za čo si ale priplatíte. Najlepšie je na nich že vypadajú ako obyčajné okuliare a pritom vám premietajú obraz na sklo, ktorý ale okolie nevidí.

Cena približne: 599$

Obraz nezaberá cele zorné pole ale len kúsok, a vy si počas toho ako chodíte môžete pozerať Instagram, upozornenia, počasie alebo jednoducho všetko čo vás napadne. Na ovládanie dostanete aj špeciálny prsteň, kde je tlačidlo a joystick.

Ale okuliare môžete ovládať aj prostredníctvom hlasových príkazov, kedže je tu Alexa. Vy tak nemusíte vyťahovať telefón aby ste si skontrolovali sociálne siete ale všetko jednoducho urobíte prostredníctvom vašich okuliarov. Jediná škoda je cena ktorá mi príde celkom vysoká.

Záver

Ako si môžete všimnúť, tak je množstvo smart okuliarov, ktoré sú lepšie ako Google okuliare. A vypadá to tak že budú novým trendom budúcnosti. Keby cena takýchto okuliarov ako Focals bola 200€, tak by som s radosťou do nich investoval. A určite mi dole do komentára napíšte aký mate názor na túto technológiu.

Predchádzajúci článokHry na tablet, ktoré stoja za vašu pozornosť
Ďalší článok10 zaujímavých aplikácií pre rootnuty Android
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na