Nedávno sme si niečo hovorili o skvelých navigáciách pre Android ale rovnako skvelé navigácie nájdete aj na IOS. Každá navigácia zo zoznamu vás dostane z bodu A do bodu B a líšia sa hlavne funkciami. Tiež každú z týchto navigácii môžete používať aj offline.

Google Mapy

Najznámejšou a prvou aplikáciou v našom zozname sú Google Mapy, ktoré máju jednoduché užívateľské rozhranie na ktoré sme zvyknutý. Skvelé sú nielen pre vodičov ale aj pre tých ktorý sa chcú dostať niekam po vlastných.

Nájdete tu rôzne aktivity v okolí ako sú napríklad káva, reštaurácie, alebo rôzne atrakcie. Vďaka čomu sa môžete aj inšpirovať ak neviete kam ísť. Alebo si môžete pozrieť zaujímavé miesta vo vašom okolí a ak sa vám dane miesto páči môžete si ho uložiť do mobilu.

V celku je to skvelá navigácia pre niekoho kto nepotrebuje veľa funkcii a tiež ju máte pred-inštalovanú vo vašom Iphone

TomTom Go

Ďalšou skvelou navigáciou je navigácia TomTom Go. Ako prvé si musíte stiahnuť offline mapu strednej Európy ktorá ma 3,3Gb a samostatné Slovensko si nemôžete stiahnuť. A tiež na to aby ste aplikáciu nainštalovali musíte mať IOS 9 a vyššie.

Ale potom ako máte tieto veci vyriešenie môžete sa tešiť na jednoduché užívateľské rozhranie, do ktorého sa dostanete za pár minút. Nájdete tu základne funkcie ako parkovanie, najbližšia čerpacia stanica, obľúbené miesta alebo uloženie daného miesta.

TomTom Go hodnotím ako najprehľadnejšiu aplikáciu zo zoznamu len škoda že zadarmo máte len 75km mesačne. Ale ak chcete investovať do nejakej navigácie tak odporúčam práve do tejto.

HereWeGo

Funguje skvelo v oboch režimoch aj offline aj online. Nenájdete tu nič podobné ako obľúbené miesta alebo Cesta do práce pokiaľ sa nezaregistrujete. Registrovanie vám chvíľu potrvá ale potom si tu môžete ukladať svoje obľúbené miesta, dokonca spraviť svoj vlastný To-Do zoznam.

Tiež sa mi páči, že ma hneď nenúti sťahovať offline mapy ale dá mi možnosť výberu či chcem niečo sťahovať alebo nie. Skvelá navigácia pre niekoho kto hľadá niečo jednoduché a nie množstvo nastavení

AT&T   

Najpresnejšia aplikácia z tohto zoznamu len škoda že je trocha pomalšia a ma aj menšiu dobu reakcie. Vďaka nej viete vždy čo sa deje na cestách. A predtým než sa vídate na cestu je dobre keď sa pozriete do tejto aplikácie.

AT&T vás upozorní na niektoré udalosti v okolí, na ktoré by vás iná navigácia neupozornila. Tak napríklad je v okolí nejaká udalosť, normálna navigácia by vás tam poslala a vy by ste čakali v zápche, čo by vás stálo veľa nervov ale toto pri AT&T nehrozí.

Tiež tu máte podporu vydavateľov na ktorú sa dá vždy spoľahnúť. V sumáre obsahuje základné funkcie ako pri normálnych navigáciách, len na to že je oveľa presnejšia.

Navmii

Ako prvé si budete musieť stiahnuť offline mapu, no narozdiel od TomTom Go si tu môžete stiahnuť mapu Slovenska a nemusíte tak sťahovať celu mapu Európy. Najlepšie vec na tejto aplikácii je množstvo prémiových funkcii za ktoré si budete musieť zaplatiť.

Medzi prémiové funkcie radíme napríklad dopravnú kameru, kedy vás aplikácia upozorní, ak by sa nachádzala takáto dopravná kamera v okolí. Len škoda že to všetko závisí na komunite. Hlas svojej navigácie si môžete zmeniť na Homera Simpsna alebo Snoop Doga

V celku tu nájdete množstvo základných funkcii a jediná výhoda tu je, že sú prémiové funkcie separované, a ak si chcete kúpiť niečo prémiové tak nemusíte zaplatiť balík peňazí.

Záver

Zoznám offline navigácii pre Iphone je u konca a na vás ostáva vybrať si jednu aplikáciu. Ako ste si mohli všimnúť tak aplikácie sa od seba moc nelíšia a záleží hlavne na tom akú funkciu očakávate.

Tieto aplikácie sú veľkým žrútom batérie ale s týmto vám môže pomôcť tento článok. Ak by tu chýbala vaše obľúbená aplikácia, tak mi o tom určite dajte vedieť dole v komentári.

Predchádzajúci článok12 najlepších Android emulátorov na počítač
Ďalší článokAplikácie na iPhone, ktoré si ihneď musíte stiahnuť
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na