Fortnite je Battle Royale hra, kde vyskočíte spolu s 99 hráčmi a snažíte sa ostať v posledný hre. Patrí medzi najpopulárnejšie hry súčasnosti a pravdepodobne vaše dieťa pri nej presedí väčšinu svojho času. Určite by bolo lepšie, keby sa hralo vonku s kamarátmi a s tým vám môžu pomôcť Nerf Fortnite blastre.

Tie kombinujú hranie sa s kamarátmi a ich obľúbenú hru. Vybrať správny blaster nieje ľahké, preto som vybral 5 najzaujímavejších variácii. K tomu vám poviem, čoho sa držať pri vyberaní, ako zaistiť najväčšiu bezpečnosť a odpoviem na často kladené otázky.

Nerf Fortnite RL

RL-ukážka

Prvý blaster je kopija raketometu z Fortnite. V balení dostanete 2 rakety, návod a rozpojený raketomet. Je verný svojej hernej predlohe a môžete doňho vkladať mega šipky z ostatných Nerf blastrov.

Raketomet je skôr určený pre väčšie deti, no ale aj tie menšie si ním užijú zábavy. Natiahnutím ho nabijete a opačným pohybom vystrelíte. Mieritka na raketomete slúžia ako vizuálny doplnok a dajú sa sklopiť. Rýchlosť strely záleží hlavne na sile danej osoby.

Výhodou blastru je, že je ho možné nabiť väčšími šipkami ako u ostatných Nerf Fortnite blastrov, čo ponúka viacej možností ako sa s nim môžu deti hrať.

Nerf Fortnite HC-E

HC-E je najlacnejším blastrom z nášho zoznamu. Je to single blaster a funguje na princípe pružiny. Drží sa dobre v rukách a uchop je skvelý aj pre menšie deti. Vizual je totožný s hernou predlohou, hlavne ta časť, ako sa telo pištole čoraz viac a viac zväčšuje.

Nabíja sa tak, že šípku vložíte dovnútra a natiahnete zbraň. Ovládanie zbrane zvládne každý a je rýchlo naučiteľné. Na to že je to single blaster, tak strieľa výborne a dokáže sa rovnať iným Nerf blastrom.

Na vrch nemôžete pripojiť žiadne príslušenstvo ale k pištoliam sa to ani nehodí. Najväčšou výhodou Nerf Fortnite HC-E je jeho nízka cena, v porovnaní s ostatnými blastermi zo zoznamu.

Nerf Fortnite Sneaky Springer

Sneaky Springer je o niečo drahší, no aj o niečo lepší. V zásobníku môžete mať až 3 šipky a hlaveň je vymeniteľná. Prevedenie týchto Nerf Fortnite blastrov je vždy výborne. Mieritko na zbrani je len vizuálne a na mierenie vám neposlúži.

Funguje na pružinu a pri každom výstrele je potrebné zbraň natiahnuť. Hlaveň zlepšuje dostrel a ak sa dieťaťu nepáči môže ju vymeniť za ktorúkoľvek inú Nerf hlaveň.

Nabíjanie a vkladanie šipiek je jednoduché a hladké, v porovnaní s inými 3 nábojovými blastermi. V prípade, že by sa blaster zasekol, tak je ho možné otvoriť pomocou pera alebo ceruzky. Uchop je skvelý a sila strely je lepšia ako u niektorých blastrov v cenovej kategórii.

Nerf Fortnite Supersoaker Ricky Reeler

Ricky Reeler, jediná zbraň z nášho zoznamu, ktorá funguje elektricky, to znamená, že musíte mať baterky. Balenie obsahuje blaster, 20 šipiek, návod ale neobsahuje baterky. Nieje možné pridať, žiadnu hlaveň ale ani by som si ju na blastri nevedel predstaviť.

Zásobník sa ľahko odníma a je možné ho vymeniť aj za iný zásobník z Nerf serie. Na prvý pohľad je blaster verný svojej kópii v hre, farby sú výborne kombinované a logo Fortnite je skvelo znázornené. V prípade zaseknutie máte na boku otvor, kde môžete vložiť prst.

Na vrch zbrane je možné vložiť akékoľvek príslušenstvo. Zbraň strieľa poloautomaticky, to znamená, že na jedno stlačenie nemôžete vystreliť viac než jeden náboj. Sila striel je na elektrickú blaster skvela a môže sa zdať ťažká ale je vyrobená z plastu, vďaka čomu je veľmi ľahká.

Nerf Supersoaker Fortnite Snobby Shotty

Posledná zbraň, ako jediná nieje na šipky ale na vodu, čo je skvelé, pretože nepotrebujete kupovať žiadne šipky a deti si ňou užijú rovnako veľa zábavy. Vďaka výbornému dizajnu sa budú cítiť presne ako v hre. Natiahnutím ju natlakujete a potom vystrelíte, funguje podobne ako väčšina vodných zbraní.

Do zbrane sa zmestí liter vody a na balení je napísane, že vydrží 36 výstrelov ale pri testovaní sme to dokázali vytiahnuť až na 49 výstrelov.

Na to že je to, Fortnite blaster, tak má aj výborný dosah a vďaka nízkej cene patrí k naším najlepším vodným blastrom. Ak preferujete viac vodu ako šipky, tak určite siahnite po tejto alternatíve.

Podľa čoho vybrať správny blaster?

Vyber mechanizmu

Skoro každá z týchto zbraní funguje na iný mechanizmus. Pružinové, vodné a elektrické pokojne môžete dať aj menšiemu dieťaťu, pretože tam nezáleží na sile, no to isté sa nedá povedať pri raketomete. Tam potrebuje dieťa väčšiu silu, aby vystrelilo šípku poriadne.

Vek hráča

Všetky zbrane sú pre deti od 8 rokoch, okrem vodnej, ktorá je od 6-tich. Ale aj, tak je raketomet a Ricky Reeler trochu väčší a menšie deti môžu mať problém s jeho držaním, preto by som pre nich odporúčal pištole alebo niečo menšie.

Ako zaistiť čo najväčšiu bezpečnosť

  • Dajte si pozor na to, aby vaše dieťa držalo zbraň presne tak ako má. Toto platí hlavne pri väčších zbraniach, ktoré sa môžu deťom ľahko vyšmyknúť
  • Pozor si dávajte aj na to, aby sa deti nestrieľali do oči alebo iných citlivých častí, prípadne nech používajú bezpečnostné okuliare
  • Pravdepodobne najdôležitejší bod je, aby ste ukázali deťom ako máju zo zbraňou narábať, ako ju máju nabíjať a ako s ňou máju strieľať

Často kladené otázky

Sú Nerf blastre bezpečné?

Aj keď sa to nezdá ale Nerf blastre sú až mimoriadne bezpečné. Nemusíte sa ničoho báť ale pre maximálnu bezpečnosť sa odporúča nosenie bezpečnostných okuliari. Nerf šipky nemajú žiaden negatívny vplyv na pokožku a nemôžu ju nijak poškodiť. A tiež je dobré sa z blastrami držať mimo svojich domácich maznáčikov.

Koľko musím na Nerf Fortnite blaster minúť.

Najlacnejší blaster stojí 17€, čo nieje obrovská čiastka. Do prvého blastru vám neodporúčam veľa investovať, kedže neviete či bi to dieťa bavilo, preto na začiatku odporúčam siahnuť po pištoliach. Drahšie verzie by som vybral, ak by dieťa chcelo konkrétny blaster.

Je možne dokúpiť aj príslušenstvo?

Príslušenstvo je možné kúpiť hlavne u Ricky Reeler a Sneaky Springer, kde máte na výber medzi rôznym Nerf príslušenstvom, ako napríklad laser, puškohľad, hlaveň, ktoré vylepšia blaster. Ale na výber je aj vesta, pás s nábojmi, terč a tak ďalej

Zhrnutie

Každý z týchto blastrov je niečim svojsky a ma svoje klady a zápory. Najlepšie na začiatok je vybrať pre vaše dieťa jednu z pištoli, išiel by som skôr do Sneaky Springer, ktorá ma väčší zásobník, môžete meniť hlaveň a priplatíte si len pár eur.

Určite by som malým deťom neodporúčal raketomet alebo Ricky Reeler, kedy môžu mať problém s jeho držaním. Ak chcete niečo na vodu a nevadí vám, že sa budu deti oblievať, tak by som siahol po Snobby Shotty.

Ku každej zbrani vám odporúčam dokúpiť balíček šipiek, pretože ich dostanete v balení malo. Ak vaše dieťa hrá Fortnite, tak určite ho budú baviť aj Nerf Fortnite blastery.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na