Každý z nás vie ako dokážu byť otravné neznáme čísla. Vy si chcete v pokoji oddýchnuť keď zrazu vám niekto zavolá aby vám niečo predal alebo vás vytočil iným spôsobom.

Jedným z riešení je blokovať neznáme čísla alebo omnoho drastickejšie je blokovať všetky čísla ktoré sa nenachádzajú vo vašom zozname kontaktov. Ale na druhej strane čo ak to bol nejaký dôležitý telefonát a vy ste ho nezdvihli kvôli tomu že ste mali všetky čísla blokované.

Preto existujú šikovné aplikácie ktoré zistia za vás odkiaľ číslo pochádza a či sa ho oplatí zdvihnúť. Na Google play nájdete množstvo takýchto aplikácii a ja som za vás vybral 5 najznámejších, vďaka ktorým sa už nemusíte báť zdvíhať neznáme čísla.

Identifikátor a číslo identifikátora volajúceho

Prvou aplikácia je identifikátor a číslo identifikátora volajúceho, ktorá patrí k najznámejším aplikáciam na identifikovanie neznámeho čísla. Hneď ako aplikáciu zapnete vybehne na vás prehľadné menu ktoré je celé v slovenčine, lenže tomu chýba skloňovanie, čo je ale len malý detail.

V aplikácii mate viacej možnosti, buď si sem môžete presunúť kontakty a tak ľahko blokovať ľudí ktorých moc nemáte v láske. Alebo sem napíšete telefónne čísla a aplikácia vám povie odkiaľ číslo pochádza, či sa jedna o pevnú linku alebo mobil a tiež operátor.

Ďalej tu máte predvoľby všetkých štátov, čo je skvelé ak potrebujete volať do zahraničia a všetko to beží v režime offline. Posledná funkcia je blokovanie čísla ale to isté môžete urobiť aj v kontaktoch, ale zase v aplikácii je to trocha pohodlnejšie.

KtoMiVolal

KtoMiVolal je aplikácia ktorá ma jednoduchý názov a ešte jednoduchšie užívateľské rozhranie. Je hneď na prvý pohľad vidieť že aplikácia patrí k novším aplikáciam a je potreba na nej ešte pracovať, no aj tak ponúka funkcie ktoré sa môžu hodiť.

Výhoda je v tom že je to slovenská aplikácia, vďaka čomu je tu databáza čísel, ktoré ohodnotili užívatelia. A vám ak volá nejaké neznáme číslo, tak si môžete dané číslo vyhľadať aplikácii a pozrieť sa ako sa k tomuto číslu vyjadrili ostatný užívatelia.

A ak máte hodnotené číslo ako obťažujúce alebo negatívne, tak viete že nemáte volať späť. Ale nájdete aj čísla ktoré sú hodnotené pozitívne. Skvelé je že všetko funguje vďaka dobre komunite a ak nenájdete číslo ktoré vám vola v databáze a pritom vás obťažovalo, tak môžete pridať toto číslo do databázy.

Vyhľadávač telefónnych čísel

Je asi známe že aplikácie na identifikovanie telefónneho čísla nemajú originálne názvy. Vyhľadávač telefónnych čísel slúži na identifikovanie neznámeho čísla a môže bežať v pozadí. A vám ak volá nejaké neznáme čísla ihneď identifikuje z ktorého kraja číslo pochádza.

Aplikácia sa dosť podoba na prvú aplikáciu v našom zozname len má tu výhodu že dokázať rozoznať číslo o niečo presnejšie. A tiež má o trocha prehľadnejšie menu. Lenže zase na druhu stranu je tu až prehnané množstvo reklám.

Ale ak hľadáte aplikáciu, ktorá bude bežať v pozadí a ihneď identifikuje z ktorej časti slovenska alebo sveta číslo pochádza. Tak by som vám tuto určite odporučil.

Showcaller

Teraz tu máme aplikáciu na identifikovanie telefónneho čísla, ktorá nieje preložená do slovenčiny no aj tak obsahuje zaujímavé funkcie.

Na Showcaller je ihneď vidieť, že je to trocha prepracovanejšia aplikácia ako ostatné. Tiež ponúka základne funkcie ako sledovanie alebo blokovanie čísla.

Ale ponúka aj niečo nové ako automatické nahrávanie každého hovoru alebo offline databázu. Tiež si máte na výber ku každej funkcii z veľkého množstva nastavenia a vy si tak môžte nastaviť každú funkciu podľa svojho gusta.

Aplikácia obsahuje tiež reklamy ale tie si môžete vypnúť zakúpením prémiovej verzie. Túto aplikáciu by som vybral hlavne ak chcete aplikáciu, ktorá ma viacej nastavení, ktoré upravíte podľa seba.

Call Blocker

Call Blocker sa od predchádzajúcich aplikácii líši tým, že nepomáha identifikovať neznáme čísla ale vám ich pomáha skôr blokovať. Tuto aplikáciu som pridal do zoznamu hlavne kvôli tomu že niektorý ľudia nechcú čísla identifikovať ale skôr blokovať a nezáleží im či sú čísla dôležité alebo nie.

A na blokovanie čísel je Call Blocker naozaj skvelý môžete si vybrať zo širokej palety funkcii ktoré slúžia na blokovanie. Tak napríklad si môžete zablokovať všetky kontakty, ktoré prichádzajú z ostatných krajín. Čim môžete zabrániť otravným správam aj volaniu ak ste sa zaregistrovali na podpriemernej stránke.

Alebo blokuje tiež všetky neznáme čísla. Je len na vás ako si nekombinujete blokovanie čísel a aby som nezabudol môžete si vybrať aj metódu blokovania. Čiže ak vám volá neznáme číslo tak váš mobil hovor ihneď zamietne alebo bude vibrovať.

Záver

Dostali sme sa nakoniec nášho zoznamu aplikácií na zistenie telefónneho čísla. Už teraz viete ako naložiť s nežiaducimi kontaktami a verím že sa vám bude dýchať o niečo lepšie. Určite vám odporúčam si pozrieť aj ďalšie články napríklad o smart hodinkách pre deti alebo návod na Pokemon Go v roku 2019

Budem rád ak v komentári vyjadríte svoj názor alebo zmienite skvelú aplikáciu ktorá vám pomáha identifikovať neznáme čísla. A tiež sa vyjadrite v ankete, ktorá aplikácia vám najviac pomohla

Najlepšia aplikácia na identifikovanie telefónneho čísla

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Predchádzajúci článokVyber najlepších smart hodiniek pre deti
Ďalší článokVýskyt húb: najlepšia aplikácia pre hubárov
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na