Prvej sme boli zvyknutý posielať súbory cez Bluetooth, no teraz je najefektívnejší spôsob prostredníctvom rôznych aplikácii. V tomto článku som vypísal 5 aplikácii, kde každá ponúka svoj spôsob akým sa dajú posielať súbory, a je len na vás ktorý si vyberiete.

1. SuperBeam

Prvá je aplikácia je SuperBeam a súbory posielate prostredníctvom Wi-Fi direct. Čo je niečo podobné hotspotu a na posielanie nepotrebujete internet.

Vďaka tejto aplikácii môžete posielať súbory medzi rôznymi zariadeniami a tiež aj medzi mobilom a počítačom, len si túto aplikáciu musíte stiahnuť aj do počítača.

Uskutočniť párovanie môžete prostredníctvom QR kódu, NFC alebo vygenerovaného kódu. Prenos môže dosahovať rýchlosť 40Mb za sekundu, čím mate aj väčšie súbory prenesené raz dva

Celá aplikácia ma skvelo spravené užívateľské rozhranie a všetko roztriedené pekne do kategórii. Len škoda že nemôžete posielať celu štruktúru súboru bez toho aby ste si nepriplatili.

2. SHAREit

Asi najznámejšou aplikáciou v našom zozname je SHAREit, ktorá sa môže pýšiť viac než miliardou stiahnutí. Posielanie súborov prostredníctvom tejto aplikácie je 200 krát rýchlejšie ako Bluetooth.

Aplikácia je kompatibilná s Androidom, IOS, Windows Phone, Windows a Mac, takže tu môžete posielať súbory naozaj medzi všetkými zariadeniami. A najlepšie je, že celá aplikácia je zadarmo, len obsahuje reklamy.

Môžete si tu tiež vytvoriť profil alebo pozerať zábavne videá zo sveta a nemusíte ju tak používať len na jeden účel.

3. Xender

Xender je veľmi stará aplikácia, ktorá si prešla dlhým vývojom. Funguje na princípe Wi-Fi direct, presne ako ostatné aplikácie a podobne ako SHAREit, má tu istú rozmanitosť zariadení.

Xender zvykli kedysi ľudia viac používať, preto som ju dal do zoznamu. Ale mne sa užívateľské rozhranie až tak moc nepáči a prišiel my zmätenejší než ostatné aplikácie.

4. Send Anywhere

Send Anywhere som spomínal v trikoch a tipoch, pretože je to moja obľúbená aplikácia na posielanie súborov. Súbory môžete posielať pomocou QR kódu alebo 6 miestneho kódu. Pri 6 miestnom kóde si môžete zvoliť po akom čase má vypršať.

Ako máte kód vytvorený, tak ho stačí zadať na inom zariadení. Jedinú nevýhodu tu vidím v tom že nepodporuje IOS ani Mac, čo je pre niekoho nevýhodu ale mne stačí posielať súbory medzi Androidom a Windowsom.

5. PushBullet

Pushbullet sa dosť odlišuje od ostatných aplikácii a spárujete sa tu pomocou Google alebo Facebook účtu. Potom ako mobil spárujete s počítačom, tak môžete medzi zariadeniami posielať internetové linky, vidieť upozornenia vášho telefónu, spojiť sa s kamarátmi alebo chatovať s nimi.

Aplikácia slúži skôr na ovládanie mobilu pomocou počítača. Ale tiež tu môžete posielať súbory ako videa, hudba alebo fotky. Ale na to aby bol prenos rýchly potrebujete aj dobrý internet, a posielanie veľkých súborov tu nieje až také skvelé.

Záver

Tak toto bolo 5 aplikácii a 5 spôsobov, ktorými môžete posielať svoje súbory medzi zariadeniami. Pokiaľ by ste vedeli o nejakej aplikácii, ktorá by nemala chýbať v zozname, tak mi o tom dajte vedieť prostredníctvom mailu alebo dole v komentári.

Predchádzajúci článok20 Multiplayerových hier na mobil, ktoré musíte vyskúšať
Ďalší článok10 najlepších smart hodiniek z Činy
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na