Poznáte to prišli ste domov po oslave alebo ste si dali par pív ráno a večer neviete či môžete šoférovať alebo nie. A vy potrebujete niekde naliehavo ísť ale neviete či to máte risknúť alebo nie. No a väčšina rodín na Slovensku nemá alkohol tester.

Ale s týmto problémom vám môžu pomôcť šikovné aplikácie, ktoré vám pomôžu vypočítať približné množstvo alkoholu v krvi. Chcem podotknúť že na mobily nie je aplikácia, ktorá by fungovala ako alkohol tester, tým spôsobom že do nej fuknete a ukáže vám koľko alkoholu v krvi máte.

Ak vám niekto ukáže že takúto aplikáciu ma, tak sa jedna o prank. Jediné čo tieto aplikácie dokážu, je vypočítanie približného množstvo alkoholu v krvi podľa zadaných údajov.

Alkulačka

Zoradil som ich podľa toho ako presne si môžete vypočítať alkohol v krvi a najmenej možnosti máte pravé v Alkulačke. Jediné čo musíte zadať je začiatok pitia a koľko vážite a či ste muž alebo žena, pretože každé pohlavie znáša alkohol inak.

Potom ako máte nastavené tieto základne údaje môžete si pridať na každú hodinu alkohol ktorý ste pili. Lenže Alkulačka nemá žiadne konkrétne alkoholy ako Pilsner Urquell alebo Martinus, skôr ma všetko brané zo všeobecnosti, napríklad mate malé pivo, veľké pivo, alebo panák 20%.

Čo je skvelé ak si nepamätáte akú značku alkoholu ste pili. Potom čo mate na každú hodinu napísaný alkohol, môžete prejsť na výsledok. Všetko sa vám znázorní v prehľadnom grafe a napíše vám kedy môžete sadnúť za volant, a tiež  koľko promile máte v krvi a na akej úrovni opilosti sa nachádzate.

Alkoholmetr

Druhá o trochu presnejšia aplikácia je Alkoholmetr. Pri tejto aplikácii sa mi najviac páčilo ako má všetko jednoducho spravené a užívateľské rozhranie je tu z týchto 3 aplikácii najlepšie.

Ako prvé tu musíte zadať základne údaje ako pri predchádzajúcej aplikácii. A ešte k tomu začiatok a koniec pitia, čo je trocha odlišné od Alkulačky.

A oproti nej tu môžete zadávať konkrétne názvy alkoholu a tiež aj všeobecne. Potom ako ste tak spravili, vybehne na váš prehľad koľko promile máte v krvi, a tiež kedy môžete sadnúť za volant.

Alkohol Tester

Alkhol Tester som zaradil na koniec rebríčku, pretože mi prišiel najpresnejší. Okrem toho že ponúka nastavenie základných hodnôt, ktoré pripomína Alkoholmetr, tak si môžete vybrať, aj či ste pili na prázdny alebo plný žalúdok, čím budú vaše hodnoty oveľa presnejšie.

Ak ste všetko toto zadali môžete začať pridávať alkohol, mate tu konkrétne názvy ale aj všeobecné. Potom ako ste ich zadali, tak na vás vybehne stĺpcový graf, ktorý vám ukáže čas kedy môžete sadnúť za volant a tiež čas do úplnej triezvosti.

Máte tu aj množstvo gramov čistého alkoholu v krvi. Čo sa týka presnosti je táto aplikácia najlepšia ale zase ju aj najviac reklám.

Záver

Ako ste si mohli všimnúť, tak úplné presné údaje o množstve alkoholu v krvi nezistíte, ale na zistenie či môžete šoférovať sú tieto aplikácie postačujúce.

Dole v komentári môžete vyjadriť váš názor na tieto aplikácie, pripadne napíšte ktorú aplikáciu vy používate. A ak chcete vedieť presne údaje, tak odporúčam kúpiť alkohol tester.

Predchádzajúci článokZarábajúce aplikácie, ktoré sa oplatí mať v mobile
Ďalší článok12 najlepších Android emulátorov na počítač
Vítam vás na mojom blogu, moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom mobilných hier. Medzi moje obľúbené tituly patri Clash of Clans a Brawl Stars ale čim ďalej tím viac skúšam aj nové tituly, o ktorých potom píšem na mojom blogu Mobileninja.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na