Čoraz viac hráčov sústreďuje svoju pozornosť práve na mobilné zariadenia a toto si veľké herné spoločnosti ako Bethesda alebo Blizzard uvedomujú. Preto sa môžme očakávať dva nové tituly: The Elder Scrolls Blades a Diablo Immortal.

No ale poďme sa obzrieť aj trochu za seba.Za tie roky už vyšlo nespočetne veľa skvelých titulov na mobilne zariadenia ale aj oveľa väčšie množstvo titulov na ktoré sa nedá ani pozerať, nieto ešte hrať. Aby ste sa v tomto mory hier nestratili, vybral som za vás 25 najlepších hier na mobil ktoré overil čas.

25. Mekorama

Mekoroma je puzzle hra, kde pomáhate nie príliš inteligentnému robotovi dostať sa cez prekážky. V hre sa nachádza niečo cez 50 úrovni ktoré sa od seba dosť líšia no hrateľnosť a ovládanie zostávajú nezmenené. K tomu si pripočítajte, že hra je celkom zadarmo a mate postarané o zábavu na niekoľko hodín.

24. Sorcery 4

Zly čarodej ukradol kráľovi korunu a vy sa budete musieť vyať do neobjavených krajín, zabiť niekoľko príšer, poraziť zlého čarodejníka a získať tuto korunu späť. Na každej voľbe ktorú v hre urobíte záleží ak sa nesprávne rozhodnete, môže to znamenať aj vašu smrť. Ale nebojte sa hra obsahuje aj tlačidlo späť, takže ak jedna cesta bola veľký nepodarok môžte si vybrať inú cestu.

23. Million Onion Hotel

Keď sa pozeráte na trailer hry Milion Onion Hotel môže sa vám zdať chaoticky alebo zmätene, čo nieje pravda. Koncept hry je veľmi jednoduchý, keď sa na hracej ploche 5×5 ukáže cibuľa tak vy ju musíte prasknúť. Potom ako cibuľu prasknete ostane po nej červené políčko. Vy sa snažíte získať 5 týchto políčok horizontálne, vertikálne alebo diagonálne.

22. Flipping Legend

Na začiatku si vyberiete si medzi 3 troma druhmi postav(ninja, archer, warlock), kde každá je unikátna svojim spôsob. No namiesto aby ste sa pohybovali rovno zo svojimi postavami, môžete sa pohybovať len diagonálne, Čo z hry robí neskutočnú zábavu.

21. Causality

V hre Causality sa stanete astronautom v nebezpečnom mimozemskom prostredí. Vašou úlohou je pomôcť astronautom dostať sa do bezpečia v rôznych úrovňach. Každá úroveň je niečim odlišná a zo stúpajúcou úrovňou sa zväčšuje aj náročnosť. Tak sa neraz stane, že budete musieť úroveň neraz opakovať.

20. Shadowgun Legends

Vo svete Shadowgun je ľudstvo pod útokom nebezpečnej mimozemskej rasy a poslednou nádejou sú Shadowgune elitný bojovníci a hrdinovia. Shadowgun je hra od našich českých susedov ktorá spája RPG prvky s FPS strieľačkou. Na vás je už len či si vyberiete PVP alebo PVE. Zaujímavosťou na tejto hre je, že hlavné mesto, kde sa stretávajú všetci hráči je futuristické Brno.

19. Into the Dead 2: Zombie Survival

Prvý diel Into the Dead bol skvelý no druhý diel je perfektný. V hre sa snažíte dostať do cieľa a popritom ako bežíte vám cestu skríži par zombikov o ktorých sa postaráte vďaka širokému arzenálu zbrani. Ak sa vám to zdá ľahké pri každej misii mate rôzne chalenge pri ktorých sa trochu zapotíte.

18. Shadow Fight 2

Shadow fight 2 určite nemusím nejako veľmi predstavovať. Mix RPG a klasických boroviek, kde sa stanete nindžom bojujúcim proti pravekému zlu. Na pomoc mate na výber nespočetne veľa zbraní, výbavy a štýlov bojového umenia.

17. Grand Theft Auto: San Andreas

Je ťažké nájsť niekoho zo staršej generácie hráčov kto by nepoznal tuto hernú klasiku. Hra je rovnako skvelá na mobily ako aj na počítače a hrateľnosť ani grafika sa veľmi nezmenili. Odporúčam každému kto si chce zahrať skvelú hru, alebo len nostalgicky zaspomínať.

16. Dungeon Hunter 5

Ak dočkať nového Diabla, tak si môžte skrátiť čakanie hrou Dungeon Hunter 5. Piate pokračovanie legendárnej série Dungeon Hunter nám prináša ďalšie množstvo nových príšer, výbavy, úloh a neprebádaných podzemí. V hre sa stanete hrdinom ktorý bojujúcim proti zlu, ktoré znepríjemňuje život obyvateľom sveta Dungeon Huntra.

15. Tap Titans 2

Ak si mysli niekto že ťukanie na obrazovku nemôže byť zábavne ukážte mu tuto hru. Po krátkom tutorialy ste hodený do hry a vašou jedinou úlohou he túkať kdekoľvek na obrazovku. Ťukaním na obrazovku zničíte svojho protivníka a objaví sa hneď novy, síce to znie jednoducho ale je to neskutočná zábava.

14. Blades of Brim

Vývojári ktorý vytvorili Subway Surfera sa snažia opäť dobiť rebríčky najlepších hier. Hra vylepšujú mechaniky Subway Surfere. V Blades of brim tiež utekáte v troch pruhoch, lenže zo sebou mate aj nejakú tu zbraň s ktorou vymlátite pár príšer po ceste.

13. Thimbleweed Park

5 ľudí ktorý niesu ničím zvláštny sú hodený do opusteného mesta. Oni o tom ešte nevedia, ale sú medzi sebou hlboko prepojený a zároveň ich niekto sleduje. Takto začína príbeh skvelej adventury Thimbleweed Park v ktorej si neustále budete pýtať nové otázky ohľadom príbehu. A ak si odpoviete na jednu hneď sa vynorí mnoho ďalších.

12. Reigns: Her Majesty

Vaše veličenstvo bolo práve vyhlásené za kráľovnú a vám sa tak do rúk dostáva kontrola nad celým kráľovstvom. Rozhodnutia budete robiť pomocou kartičiek, kde potiahnete buď doľava alebo doprava podľa toho či sa vám návrh páči alebo nie.

11. Dan the Man: Action 

Dan je ten najhrdinskejší hrdina všetkých čias. V hre sa nebudete musieť báť o nedostatočný počet protivníkov a ešte menej o to, že budete mať na týchto protivníkov malý arzenál. Táto retro arkáda vás pri prvom spustení ihneď pohltí a odlepiť sa od nej bude veľký problém.

10. Asphalt 8: Airborne

Ďalšou hrou na našom zozname najlepších mobilných hier je Asphalt 8: Airbone, ktorá patrí k špičkám mobilných závodných hier. Vyberáte si z viac ako 200 aut alebo motocyklov s ktorými sa snažíte poraziť svojich nepriateľov a dostať sa ako prvý do cieľa. Ešte si pripočítajte zničiteľné auta a krásnu grafiku a mate jednu z najlepších závodných hier.

9. Clash of Clans

Čo by to bol za rebríček najlepších mobilných hier bez Clash of Clans. Jednoduchý koncept, krásna grafika, a hrateľnosť ktorá neprestane nikdy baviť urobili z tejto hry číslo jedna na trhu. Kto ešte tuto hru nehral určite odporúčam všetkými desiatimi.

8. Mortal Kombat X

Každý milovník boroviek určite pozná sériu Mortal Kombat. Štúdio sa rozhodlo prejsť aj na mobilné telefóny čo sa mu podarilo. Vytvorili tak skvelú akciu na ktorú sa nielen že dobre pozerá ale aj dobre hra. Dokonca vývojári pridali aj mod 3 v 3. Tak šup zobrať 2 kamarátov a pustiť sa do akcie.

7. Plants vs Zombies 2

Ďalšou známou hrou ktorá nesmie chýbať rebríčku najlepších mobilných hier je Plants vs Zombies 2. V tejto stratégii na vás útoči horda zombíkov a vašou jedinou ochranou sú rôznorodé rastliny. Ak sa bojíte repetitívnosti tak o zábavu sa postará viac ako 300 úrovni v 11 rôznorodých krajinách.

6 World of Tanks Blitz MMO

Vypadá to tak že tanky niesu populárne len na počítači ale aj na mobiloch. Oproti počítačom tanky na mobile máju niečo rýchlejšie boje. rýchlejšie sa zbiera skúsenosť aj striebro a hra sa len mod 7vs7. No aj tak to nič neubralo na zábave oproti počítačovej verzii.

5. Mini Metro

Staňte sa návrhárom metra pre stále rozširujúce mesto v hre Mini Metro. Stačí ak nakreslite čiary medzi mestami a vaše vlaky už začnú jazdiť samé. Ale pozor vaše zdroje sú limitované a tak záleží len na vás ako ich využijete, a ako dlho udržíte mesto v pohybe.

4. Part Time UFO

Rozmýšľali ste niekedy že by ste sa naplní úväzok stali pilotom UFO? Hra Part Time UFO vám tuto predstavu pomôže splniť. Hneď ako sa chopíte kontroly lode začínate plniť rôzne úlohy, buď pomáhate farmárom, roztlieskávačkam alebo dokonca stavať hrad. Hra obsadzuje rebríčky najlepších hier po celom svete.

3. Through the Ages

Jedna z najlepších doskových hier všetkých čias prešla na mobily. Začínate s malým kmeňom a s pár obyvateľmi. Po čase rozširujete svoje farmy bane a smerujete k technickému pokroku. Vytvárate obrovské vojsko až sa z vášho kmeňa stane obrovský národ.

2. Crashlands

Staňte sa galaktickým truckerom, ktorého posledná zásielka sa vykoľajila vďaka nepriateľovi nazývanom Hewgodooko. Vy ste tak uviazli na cudzej planete, kde budete musieť plniť rôzne misie, bojovať proti monštrám a pritom všetkom si stihnúť ešte postaviť aj príbytok.

1. The Room Three

Prve miesto si určite zaslúži fenomenálna hra The Room Three, Ktorá vás ihneď vtiahne do svojho sveta vďaka úžasnej atmosfére. Tuto atmosféru dopĺňajú brilantné puzzly, ktoré niesu ani ľahké ale ani ťažké, takže na ich riešenie, musíte zapojiť všetky mozgové bunky ktorými disponujete.

Tak toto bol zoznam 25 najlepších mobilných hier. Určite by tu mohli patriť aj iné hry, predsa Google Play obsahuje aj ďalšie skvelé tituly. Ak vás zaujímajú konkrétne kategórie môžte sa pozrieť aj na rebríček najlepších multiplayrových hier alebo opak offline hier.

Predchádzajúci článokTop 8 navigácii zadarmo pre tvoj mobil
Ďalší článok13 Najlepších RPG hier na mobil 2019
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na