Herná štúdia stále chrlia jednu multiplayerovú hru za druhou a výsledok ich snaženia som sa pokúsil dať do jedného článku. Podotýkam že v zozname nenájdete tie najznámejšie hry ako Clash of Clans, Vainglory alebo PUBG, pretože chcem aby ste sa inšpirovali niečim novým.

1. Monster with Attitude

V prvej hre sa stanete monštrom a vašou úlohou je zničiť všetko čo vám príde do cesty. Čim viac veci zničíte tým ste väčší a bude pre vás ľahšie zničiť svojho nepriateľa.

Po dosiahnutí určitej veľkosti získate rôzne schopnosti, ktoré vám s bojom pomôžu. Posledné monštrum, ktoré ostane v hre vyhráva. Ak sa vám to podarí tak sa môžete tešiť na vylepšovanie svoje postavy.

2. Golf Blitz

Pri tomto golfe nečakajte žiadny oddych, pretože keď vám protivník ukradne víťazstvo pred nosom, tak budete mať chuť mobil rozbiť. Každý úder začínate naraz s troma ostatnými, vaša taktika tak môže byť robiť neplechu druhým. Do každého boja si beriete 3 druhy loptičiek, kde každá z týchto loptičiek má inú výhodu.

3. Durango: Wild Lands

Ak si chcete zahrať ARK na mobile, tak vám odporúčam túto hru. Na začiatku si vyberiete medzi rôznymi postavami, kde každá ma svoje pre a proti. Potom stroskotáte na opustenom ostrove a váš boj o prežitie začína.

Snažíte sa vytvoriť prve nástroje, postaviť primitívny dom a vytvoriť prvé zbrane. Potom skrotíte dinosaura a váš prvý útok na hráčom môže začať.

4. F1 Mobile Racing

Ak máte radi závodné hry tak určite musíte vyskúšať aj F1 Mobile Racing. F1 Mobile Racing balansuje niekde medzi hardcore a casualom, kedy sa do hry dostanete po pár závodoch.

Potom nasleduje dlhé zlepšovanie sa až kým sa celkom dobrým jazdcom. A ako býva zvykom tak grafika pri týchto hier je úchvatná.

5. The Elder Scrolls: Blades

Vďaka Elder Scrolls: Blades sa môžete ponoriť do sveta Skyrimu aj na vašom mobile. Hra je ešte stále v testovaní a PvP režim tu ešte nenájdete ale aspoň viete na čo sa máte tešiť.

V tejto hre začínate ako slávny šampión vyhorenej dediny a vašim poslaním je tuto dedinu obnoviť a rekonštruovať. Popritom budete plniť rôzne misie, prehľadávať podzemia, vylepšovať výbavu a porážať ďalších nepriateľov.

6. Ride Out Heroes

Ride Out Heroes je fantasy Battle Royale hra, kde si vyberiete svojho unikátneho hrdinu do boja proti ostatným hráčom. Je to niečo ako Overwatch v Battle Royale kabáte.

Na rýchlejšie chodenie po mape vám poslúžia rôzne zvieratá. Takto môžete hrať sám alebo spolu s ďalšími troma kamarátmi. Hra ešte nieje vydaná, tak si musíte chvíľu počkať.

7. Badland Brawl

Keď vidíte Badland Brawl po prvý krát tak vôbec nechápete čo sa v tej hre deje. A tiež trocha pripomína Clash royale, odkiaľ si berie par vlastnosti ale snaží sa viac zaujať svojím štýlom.

Tak napríklad oproti Clash Royale tu máte jednu lane a jednotky do boja posielate pomocou katapultu. Taktický prvok prichádza v tom že každá jednotka je niečim zvláštna, jedna dokáže lietať druha strieľa len z diaľky a posledná len bráni.

8. Arena of Evolution

Mnohý z vás možno poznajú ten skvelý režim v Dote 2 s názvom Autochess, no a toto je jeho mobilný klon. Ak ste ešte Autochess nehrali, tak každé kolo posielate hrdinov na bojovú plochu o rozlohe šachovnice, ktorý potom bojujú proti vlnám nepriateľov Vlný sú tu do nekonečna a posledný hráč ktorý ostane nažive vyhráva.

9. Command & Conquer

Command and Conquer patrí k najlepším real-time stratégiám na počítač a na mobile si tiež zaslúži svoje čestné miesto. Na začiatku každého boja začínate zo základňou a snažíte sa rýchlejšie vyvinúť ako svoj nepriateľ. Keď ste dostatočné vyvinutý, tak sa snažíte získať prevahu nad nepriateľom a akým spôsobom to urobíte to je už na vás.

10. Tacticool

Tacticool je 5v5 strieľačka, z pohľadu hora. Do každého boja vstupujete ako vojak s vlastným arzenálom zbraní a snažíte sa nazbierať čo najviac bodov, ktoré získavate za zabíjanie ostatných hráčov. A prvý tím, ktorý získal 100 bodov vyhráva.

Potom čo vyhráte vyberiete si odmenu, vylepšíte vojaka a šup do ďalšieho boja. Tacticool je na trhu už dlhšie no len teraz sa stala takou populárnou.

11. Cyber Hunter

Fenomén Battle Royale je populárny aj na mobiloch a k ďalšiemu takémuto titulu patrí aj Cyber Hunter. Poznáte tu klasiku, vyskočíte z lietadla a po dopade sa snažíte nájsť čo najskôr nejakú zbraň, aby ste sa mohli brániť.

Postupne zbierate lepšie vybavenie a zabíjanie nepriateľov vám ide od ruky. lenže v Cyber Hunter môžete vyliezť takmer na hocičo, čo dodáva hre dostatočnú originalitu, aby sa dokázala odlíšiť.

12. Booster Raiders

Postavy zo známych mobilných hier ako Jetpack Joyride a Dan the man sa rozhodli zabehať si proti sebe v Booster rider. Kde je vašou úlohou dostať sa ako prvý do cieľa, lenže nieje to také ľahké ako to na prvý-krát znie.

Vy bojujete proti 3 ostatným hráčom, ktorý vám tuto cestu môžu znepríjemniť rôznymi srandičkami. Popri tom sú v hre ešte prekážky, vďaka čomu nemôžete predvídať vývin zápasu.

13. AdventureQuest 3D

Toto MMO RPG som tu dal hlavne kvôli tomu že mi pripomína zmiešanie WOW-ka a Zeldy. Hra čerpá zo starej 2D RPG hry Adventure Quest a musím sa priznať 3D verzia sa mi viacej páči.

Adventure Quest si vytvorilo svoj vlastný environment, a nájdete tu všetko čo ku klasickému MMO RPG patrí. Ako sú rôzne druhy postav, PVP, dungeony, dlhé levelovanie a tak ďalej, no ešte musím zmieniť podarenú grafiku.

14. Old School RuneScape

Ak máte ale radšej MMO RPG zo starej školy, tak vyskúšajte Old School RuneScape. Ktoré patrí k najstarším MMO RPG hrám na svete a veteráni tohoto žánru by vám vedeli o tejto hre veľa povedať.

Grafická stránka hry síce nieje až tak veľmi lákavá ale čo sa týka hrateľnosti, tak pre vylepšovanie svojej postavy máte stále v čo robiť.

15. Battle Bay

Battle Bay je hra od tvorcov Angry Birds takže autori máju s mobilným žánrom už nejaké tie skúsenosti. Zoberte si World Of Warship a premente to do kreslenej grafiky, pridajte pár vĺn a vznikne vám Battle Bay.

Kde bojujete v 5 člennom týme a vašou úlohou je zničiť nepriateľské flotily. Ja viem celý nápad neznie moc originálne ale niečo na tej hre je čo vás prinúti k ďalšiemu hraniu.

16. Antihero

Ocitáte sa vo Viktoriánskom Londýne, kde vašimi hlavnými nástrojmi sú úplatkárstvo, násilie a zločin. Jedná sa o turn-base stratégiu, kde je vašou úlohou ovládnuť mesto pomocou vášho spolku zlodejov.

A vy nieste nik iný ako majster zlodejov. V hre sa dá robiť nekonečno veci a stále budete hru objavovať, jediná vec ktorá zamrzí je jej cenovka 5,49€ ale hra určite stoji za všetky tieto peniaze.

17. Little Lords of Twilight

Pri strategických hrách ešte chvíľu zostaneme a to s hrou Little Lords of Twilight. Kde na začiatku dostanete 3 postavy a vašou úlohou je poraziť nepriateľský tím.

Každá z týchto postav ma špecializáciu na noc alebo deň a podľa toho si vyberáte boje. Postupne si odomykáte viac postav a vytvárate si tak herný štýl, ktorý je vám šitý na mieru.

18. PKTBall

Ako prvé si môžete všimnúť že hra sa odohráva na tenisovom ihrisku ale v skutočnosti má s tenisom spoločné len málo. Vašou úlohou je síce odbiť loptu ale neplatia tam tie isté pravidla.

Pri odpale sa snažíte pozbierať mince a Power Up, vďaka čomu dostane vaša strela poriadne grády a mate väčšiu šancu že nepriateľ loptu netrafí.

19. AXE.IO

Jednoducho som tu chcel dať jednu hru s príponou io. V AXE.IO sa stanete vrhačom sekier, ktoré potom vrháte po svojich nepriateľov a každý zásah sekerou je smrteľný.

Čim viac ľudí zabijete tým vyšší level a čím vyšší level, tým viac vymoženosti v boji, napríklad štít alebo meč.

20. Mucho Party

Ak stále neviete čo máte zo svojím kamarátom hrať a prečítali celý zoznam dokonca, tak vám odporúčam Mucho Party. Kde nájdete niečo okolo 42 hier, v ktorých si môžete pomerať sily zo svojím kamarátom.

Všetky hry sú tu ľahké, tak tomu pochopia aj deti. Len škoda že môžete hrať len proti jednému kamarátovi, vedel by som si predstaviť aj hranie štyroch hráčov.

Záver

Verím že ste načerpali inšpiráciu a už viete čo najbližšej dobe idete do svojho mobilu stiahnuť. Multiplayerových hier je celá kopa a ak si myslíte, že by sa tu mala nachádzať vaša obľúbená hra, tak mi o tom dajte vedieť dole v komentári.

Predchádzajúci článokTipy, triky, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli
Ďalší článok5 aplikácii na efektívne posielanie súborov
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na