Strategické hry sa predovšetkým hrajú skvelo na tabletoch, no ale ani na mobiloch sa nehrajú zle. Viem že každý má rad iný pod žáner stratégii, niekto v nich hľadá oddych iný zase poriadnu výzvu.

Nebojte sa myslel som v tomto článku na každého, preto si tu každý nájde svoju stratégiu. A to medzi známymi titulmi alebo menej známymi.

1. Disney Heroes: Battle Mode

V prvej hre si zahráte za postavy zo sveta Disney a jedná sa o klikacie RPG, kde boj ovládate jedným tlačidlom. Podobnú hru som videl s postavami Avengers, tak prečo si vybrať práve Disney Heroes?

Pretože Disney Heroes má prívetivý model pre F2P hráčov a všetko v hre môžete získať bez platenia. Do boja si beriete postaví tak aby k seba ladili a je na vás akú kombináciu zvolíte. Neskôr im môžete pridať aj schopnosti a vylepšenia.

2. Olympus Rising

Olympus Rising patrí k takým netradičným stratégiám, pretože hráte za hrdinu a popritom velíte jednotkám. Takýto žáner sa nazýva aj Hero Defense. Zahráte si za gréckeho hrdinu s ktorým vediete vojsko do boja a snažíte sa ovládnuť nepriateľské územie. Môžete hrať aj proti ostatným hráčom.

Čo sa týka príbehu tak začína tým, že sa ostatný bohovia vzbúrili proti bratom Zeusovi a Hadesovi. A to preto lebo ich ľudia viacej uctievali ako ostatných. Oni preto zničili Horu Olymp a vy sa ju snažíte získať späť.

3. Kingdom Rush

Kingdom Rush je moja obľúbená séria na mobily. Pretože ktorá hra získala takú slávu ako Kingdom Rush? Dokonca bolo vydaných mnoho podobných hier ktoré sa ju snažia kopírovať graficky aj hrateľnosťou. Pre tých ktorý nevedia o čo sa jedna, tak ide o Tower Defense stratégiu, kde máte 4 základne triedy vež.

A to lukostrelcov, delostrelcov, mágov, a pešiakov. Vy ich musíte správne nakombinovať, tak aby ste odolali nepriateľským vlnám. Dokopy už vyšli 4 diely a len jeden je zadarmo. Ale ak sa vám zápači prvý, tak sa oplatí investovať aj do ďalších.

4. Grow Empire: Rome

Niektorý ju môžete poznať, pretože má 10M stiahnutí. Nájdete tu klasický koncept, kedy na vás útočia barbari vo vlnách, lenže vy si určíte kedy začne každá vlna. A týmto sa dosť odlišuje od ostatných hier, pretože si môžete dať 2 vlny a potom skončiť a isť si vylepšiť budovu alebo vojakov.

Celá hra nieje len o bránení a dokonca môžete útočiť na barbarov V tomto prípade sa útočí trocha odlišne a musíte dobiť nepriateľskú základňu. Hra je aj dosť dlhá a je tu toho veľa na vylepšovanie, čo sa týka budov aj vojakov.

5. Plants vs Zombies™ 2 

Čo dodať Plants vs Zombies je moja srdcovka. Kto nevie o čo sa jedná, tak ide o koncept, kde pomocou rastlín chránite svoj dom proti zombíkom.

Ja viem znie to jednoducho ale hra je na trhu už dlhú dobu, tak obsahuje množstvo máp a rastlín. Pričom každá mapa obsahuje špeciálnu prekážku a tiež sadu rastlín, ktorú v inej nenájdete. Vás tak bude hnať dopredu neustále získavanie nových rastlín.

6. Stick War: Legacy

Prvej sa jednalo o jednu z najlepších hier ktorú si môžete zahrať vo svojom prehliadači. No teraz sa jedna o jednu z najlepších stratégii, ktorú si môžete zahrať vo svojom mobile. Vy bojujete na jednej línii na ktorej posielate vojakov proti svojmu nepriateľovi.

Snažíte sa správne nakombinovať zlatokopov a vojakov. Po čase môžete do boja posielať lepšie a lepšie jednotky, napríklad obrov alebo čarodejov. Čo ma najviac bavilo je, že si môžete oddýchnuť od strategického prvku a zahrať si len za jednu jednotku.

7. Supercell študio

Chcel som tu dať Clash of Clans, lenže potom by som tu musel dať aj ostatné známe tituly. Tak som tu dal štúdio, ktoré stojí za týmito skvelými titulmi a tým je Supercell.

Vytvorilo tiež Clash Royal alebo Boom Beach, ktoré vám môže prísť ako menej známi titul. A ak si chcete oddýchnuť od bojov, tak sa môžete vydať na farmu s titulom Happy Day.

8. Plague Inc.

Musím sa priznať že Plague Inc. je veľmi známa hra ale ešte som ju nehral. Jedná sa o strategickú hru, kde sa snažíte vytvoriť vírus ktorí zahubí ľudstvo ešte skôr než vynájde liek. Ten vírus si môžete upravovať, napríklad sa bude šíriť rýchlejšie alebo bude viacej smrtiaci.

A tu prichádza ten strategický prvok. Musíte ho rozniesť čo najrýchlejšie bez toho aby si to ľudia všimli. Ale zase nemôžete ho urobiť moc smrtiaci, pretože ty ľudia ktorý ho máju rozniesť umrú skôr než niekoho nakazia.

9. Lapse: A Forgotten Future

Ak ste vo svojom živote urobili dobré rozhodnutia, tak vám hra Lapse pôjde ako po masle, pretože na každom rozhodnutí záleží. Vy sa ocitáte v budúcnosti a ľudstvo nejakým zázrakom prežilo apokalypsu. Ujímate sa roly lídra, ktorý musí robiť ťažké rozhodnutia.

A to tak že potiahnete kartičku do práva alebo ľavá. Lenže každý chce aby ste boli jeho bábikou, preto musíte urobiť také rozhodnutie aby ste neprišli o krk. A keď o krk prídete tak sa znova objavíte v kancelárii a volíte rozhodnutia od znova.

10. Civilization Revolution 2

Známa frančíza počítačových hier sa dostála na mobily. A môžete sa tešiť na to, že si vyberiete medzi 18 lídrami. Potom čo máte vybraté sa snažíte čo najrýchlejšie ekonomicky rozvinúť aby ste proti nepriateľom mohli bojovať s lepšou technológiou.

Pokiaľ nemáte skúsenosti s hrami Civilization, tak vám bude trocha trvať keď sa do hry dostanete, ale učiť sa to je zábava. Neskôr si budete vravieť ešte jeden ťah a už naozaj idem spať.

Zhrnutie

Strategické hry obsahujú množstvo pod žánrov. A je na vás či preferujete tower defense alebo real time stratégiu. Za mňa je najlepšia stratégia určite Kingdom Rush ale každý máme tu svoju. Preto mi do komentára napíšte vašu obľúbenú stratégiu aj v prípade že by sa nenachádzala zozname.

Predchádzajúci článokE3 konečne ponúkla množstvo mobilných hier
Ďalší článokPrečo Harry Potter: Wizards Unite neprekoná Pokemon Go
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na