Epic urobil veľkú zmenu a nepredstavil novú sezónu ale novú kapitolu. Nová kapitola priniesla novú mapu a množstvo zmien, niektoré by vás ani nenapadli ale teraz si bez nich neviete predstaviť hru.

Jedna z najväčších je, že odteraz majú všetky zbrane farbu od sivej až po zlatú a nezáleží či sa jedna o bazooku alebo sniperku. Arzenál zbrani sa dočkal veľkého zjednodušenia a podobne je na tom liečenie a itemy. To je len zlomok zmien, všetky zmeny aj tie najmenšie vám teraz predstavím.

Ako funguje Rybárčenie?

V novej mape je množstvo vody a tak sa rozhodol Epic pridať mechaniku rybárčenia. Na rybárčenie potrebujete udicu, ktorú nájdete takmer všade. Rybárčiť môžete len na miestach kde špliecha voda, sú to také kruhy a nemôžete ich minúť.

Vyloviť sa dá zbraň v akejkoľvek kvalite alebo ryba v sivej, zelenej a fialovej kvalite. Posledná ryba vám doplní 50 healthov a 50 štítu za 1 sekundu, tak si dokážete predstaviť ako moc sa môže zisť. V týchto kruhoch môžete niečo vyloviť maximálne 3-krát.

Fortnite rybarčenie

Pridanie botov pre začiatočníkov

Epic pridal do hry botov, ktorý síce nevedia 90s ani jazdiť na vozidlách ale pre začiatočníkov sú skvelými súpermi. Boti majú rôznu úroveň obtiažnosti, podľa toho ako sa v hre zlepšujete. Niekedy je vidieť že sa jedná o bota, inokedy to ani nezistíte.

Controller edit hold Time

Je vidieť, že Epic začína počúvať komunitu, konzolový hráči si v nastaveniach môžu všimnúť controller edit hold time. To znamená, že nemusíte mať nastavené dve tlačidla na začatie a ukončenie editovania ale stačí, ak pustite tlačidlo na editovanie a edit sa vám ukončí.

Controller Edit Hold time

Zdvihnutie zraneného spojenca/ nepriateľa

Odteraz nemusíte čakať, kým sa váš spojenec preplazí do bezpečia, jednoducho ho zoberiete a do toho bezpečia dostanete. Je to jedna z tých mechanik, ktoré sme do hry chceli ale ani sme o tom nevedeli. Lenže takto isto môžete zobrať aj nepriateľa, čo urobil známy streamer Myth videu a následne ho zahodil.

Vrátili sa späť staré miesta

V novej mape nájdete aj staré miesta, ktoré môžu byť povedomé hlavne veteránom série. Späť sa vrátili Pleasant Park, Salty Springs, Retail Row. Dokonca sú to nové miesta, ktoré sa veľmi podobajú na tie staré, napríklad Misty Meadow-Happy Hamlet, Holly Hedges-Greasy Grove, Weeping Woods-Wailing woods + Lonely Ledge, Frenzy Farm-Fatal Fields.

Predtým som tieto lokácie rozoberal v článku Tu, kde som predpokladal ako môžu vypadať a pri niektorých som sa dosť presne trafil.

Pleasant park

Máme len pár zbraní

Veľký šok dostali hráči, keď vydelí arzenál zbraní s ktorými bojujú. Prvej sme mali 5 druhov pištoli, sniperiek a teraz máme z každého typu po jednej. Epic hru omnoho zjednodušil a vaultnul väčšinu zbraní. Odteraz majú všetky zbrane raritu od sivej až po zlatú.

Jasné že, M4 nájdete od sivej po modrú a ďalej to pokračuje Scarom. Posledné dve úrovne sa mení názov a vzhľad, dokonca aj sniperka s bazookou majú sivú raritu, takúto veľkú zmenu beriem veľmi pozitívne.

Fortnite-kapitola 2 zbrane

Pump shotgun

Keď sme už pri tých zbraniach, tak pump shotgun získal späť svoju zašlú slávu, kedy fialová a zlatá verzia má poškodenie 100 a 110. To znamená, že dokáže one shotnuť nepriateľa. Modrá už dáva 90 poškodenie ale je stále dobra, no zelenej a sivej by som sa radšej vyhýbal.

Pištoľ

Pištole sa dočkali masívneho vylepšenia a v hre nenájdete inú pištoľ než semi-pistol, fialová a zlatá verzia dávajú poškodenie 28 a 29 a máju omnoho väčšiu presnosť. Síce to stále niesu zbrane na late game ale v early game dokáže konkurovať shotgunom.

Bazooka

Teraz môžete nájsť bazooku v sivej verzii, ktorá dava 70 poškodenie. Každým stupňom sa zväčšuje o 15, zlatá verzia dáva poškodenie 130. Každá bazooka stále dava splash damage, čiže aj siva verzia sa môže zisť.

Sniperka

Časy, kedy ste mali na výber desatoro sniperiek sú dávno preč. Teraz jediná sniperka, ktorá ostala v hre je Bolt Action Rifle, čo je jedna z najobľúbenejších. Sivá verzia dáva 95 poškodenie, takže nedokáže one shotnuť nepriateľa.

Burst Assault Rifle

Na túto zbraň veľa ľudí nespomína v dobrom, pretože prvú ranu ste trafili a ostatné šli úplne vedľa. No teraz dostala obrovské vylepšenia a dá sa povedať, že je to jedna z najlepších zbraní. Prvé tri verzie zastáva Famas a niesu až také dobre, no posledné verzie sú AUG, ktoré sú o niečom inom a dávajú poškodenie 32/33.

Shotgun a Spike trapku nájdete už aj v cheste

Keď sme už pri tých zbraniach, tak konečne môžete nájsť shotgun a Spike trap v cheste. Prvej ste ich mohli nájsť len zemi, pritom shotgun je jedna z najdôležitejších zbraní vo Fortnite.

Traps from chests confirmed ? from FortniteCompetitive

Vylepšenie zbrane za materiál

Všetky zbrane môžete odteraz vylepšovať tým, že ich vložíte do vylepšovacieho stroja. Každé vylepšenie stojí rovnaký počet každého materiálu, napríklad vylepšenie zo sivej na zelenú stojí 50 a zo zelenej na modrú 150.

Na jednu stranu je vidieť, že Epic chce trocha znížiť RNG ale nemyslím si, že sa to oplatí, kedže cena vylepšenia je príliš vysoká. Jedine, ak by ste chceli vylepšiť pumpku z modrej na fialovú aby ste mohli one-shotnuť nepriateľa, to isté platí pri sniperke zo sivej na zelenú.

Vylepšovanie zbraní

Modré chesty

Určite ste si všimli, že sa v hre nachádzajú nové modré chesty. Nieje presné určené kde sa objavujú, jednoducho niekedy nahradia klasickú chestu. Fungujú podobne ako supply dropy len s tým rozdielom, že tu vždy nájdete epickú zbraň namiesto legendárnej.

Nové chesty

Väčšie ammo boxy

Keď už menia chesty, tak prečo nie rovno aj ammo boxy. Odteraz sa vám môže stať, že namiesto klasického ammo boxu nájdete väčší ammo box. Ten obsahuje oveľa viac munície než iné a tiež máte šancu, že z neho dostanete shieldy.

ammo box

Liečenie sa zjednodušilo

Liečenie je jednou z vecí, ktoré sa dočkalo veľkej zmeny a je oveľa jednoduchšie. Ak ste si všimli, tak v hre už nenájdete, Chug splash, Slurpy Juice, Chug Jug a Campfire. Jediné čo nájdete sú bandáže, lekárnička, malé veľké shieldy a Bandage Bazooka.

Bandage Bazooka

Na liečenie bola pridaná nová zbraň Bandage Bazooka, ktorá zaberá 2 miesta v inventári. Tá strieľa bandáže, ktoré doplňujú 15 zdravia a môžete liečiť spojenca alebo seba.

Stačí streliť vedľa hráča do zeme nemusíte mieriť presne na hráča. Nepotrebujete do nej dávať žiadne náboje, pretože zbraň sa dobíja časom sama a maximálne môže mať 6 nábojov.

Bandage Bazooka

Väčšina itemov je preč

Odteraz v hre nemáte žiadne, lauching pody, shockawave granáty, boggie bomby, bounce trapy a podobné itemy. Jediné čo ostalo sú klasické granáty a spike trapy. Úprimne mi to ani nechýba a túto kapitolu by som vystihol slovami: V jednoduchosti je krása.

Nová mechanika plávania

Cela mapa je prepojená vodou a preto Epic pridal mechaniku plávania, vďaka čomu sa môžete dostať, tam kde potrebujete rýchlejšie. Rýchlosť závisí aj na smeru prúdu, kedy s prúdom ste rýchlejší a naopak proti prúdu ste pomalší. Dokonca sa môžete ponoriť ako delfín, čím ste znova o niečo rýchlejší.

Fortnite swimming

Loď, ako jediný dopravný prostriedok

Lode sú jediným dopravným prostriedkom, ktorý v hre nájdete. Do jednej lode sa zmesti celý squad a môžete strieľať rakety podobne mechovi, lenže v tomto prípade sú oveľa slabšie. Na rýchlejší pohyb máte aj boost, vďaka ktorému môžete isť aj po pevnine.

Fortnite boat

Najlepšia lokácia, Slurpy Swamp

Túto lokaciu si zamilujete, je to jediná lokácia, v ktorej nájdete sudy plné Slurpy Juicu. Tieto sudy vám po zničení dajú metal a dobijú 10 shieldu. Nájsť môžete aj kamióny, ktoré vám dajú metal a 25 shieldu alebo zdravia. Vy, tak máte lokaciu plnú metalu a shieldu.

Slurpy swamp

Mapa je živšia

Nová mapa už nieje len obrovská Lego stavebnica ale je tu množstvo veci na interakciu. Napríklad, keď strelíte do čerpacej stanice, tak začne horieť a následne vybuchne alebo sa môžete schovať do kopy sena a číhať tam na nepriateľa.

Pridanie maličkostí

Keď umriete, tak nemusíte isť do lobby a čakať tam na ďalší zápas ale môžete sledovať hráča a dať popritom ready. Táto možnosť tu už mala byť od prvej sezóny.

Zhrnutie

Nová kapitola vdýchla život do pomalú umierajúcej hry. Nielenže priniesla veľa nových mechaník ale konečne je Fortnite jednoduchší, ma krajšiu grafiku a určite priláka viacerých hráčov. Všetky zmeny a novinky z Fortnite rozoberám vo Facebookej skupine, ktorú nájdete Tu.

Predchádzajúci článokDôvod, prečo sme ešte nedostali žiadny teaser 11. sezóny
Ďalší článokBug zo smetiakom vás premení v lietajúceho dementora
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

2
Zanechať odpoveď

avatar
1 Diskusia
1 Odpoveď na diskusiu
0 Sledovatelia
 
Najzaujímavejší komentár
Najnovší komentár
2 Komentár autora
Damián Durčáksaidy Najnovší komentár autora
  Registrovať sa  
najnovší najstarší najobľúbenejší
Upozornenie na
saidy
Hosť

informatívny článok