Čoraz viac ľudí si chce zahrať mobilné hry na počítači, a to hlavne FPS hry, ktoré sa hrajú na počítači omnoho lepšie. Na to aby ste hrali tieto hry na počítači potrebujete Android emulátor.

Nie všetky emulátory sú vhodné na hry, nájdete tu aj také ktoré slúžia na testovanie aplikácii alebo ako operačný system Android na počítač. A zaleží na vašich potrebách ktorý emulátor si vyberiete.

Android Studio emulátor

Android Studio emulátor rozhodne nieje pre hráčov, skôr pre niekoho kto vytvára Android aplikácie a chce si ich otestovať. Čo robí je že simuluje Android zariadenie na vašom počítači, pričom vy nemusíte mať toto zariadenie pri sebe.

Pomocou tohto emulátora môžte simulovať každé nastavenie daného Android zariadenia. Ako napríklad prichádzajúci hovor, posielanie sprav, konkrétnu lokáciu vášho zariadenia, všetky senzory a všetko čo vás napadne.

A na každé Android zariadenie ako mobil tablet alebo Android TV má emulator preddefinované užívateľské rozhranie aby sa s týmito zariadeniami ľahšie pracovalo.

Bluestack

Bluestack patrí k najznámejším emulátorom a je určený predovšetkým pre hráčov. Mate tu základne funkcie ako keybord mapping, vďaka ktorej môžete hrať svoje obľúbené hry s vlastným rozložením klávesnice. Alebo použitie myši na mierenie a strieľanie, čo uľahčuje hranie hier ako sú PUBG.

Môžete si tu zahrať aj hry, ktoré sú vytvorené aj pre počítač no na počítačovú verziu máte slabé parametre. Stačí si stiahnuť Bluestack a zahrať si mobilnú verziu danej hry na svojom počítači. A väčšina hier ako NFC má rovnako skvelú mobilnú verziu ako počítačovú.

Bluestack má vlastnú knižnicu a hry nesťahujete z Google Play, čo značí že tu nemusíte nájsť každú hru.

PrimeOS

V PrimeOS môžete nahradiť svoj operačný system Androidom a celý tento koncept funguje naozaj skvelo. PrimeOS sa ľahko inštaluje a jediné čo musíte spraviť je zapojiť USB do počítača s týmto softvérom.

Potom ako budete mať nainštalovaný váš Android system môžete isť na Google Play a nainštalovať si čo len chcete. Ale nájdete tu aj pár aplikácii, ktoré sa zle inštalujú na tomto OS ale to bude skôr vzácna výnimka. Čo sa týka výkonu, ten zaleží na vašom PC ale väčšinou dokáže poraziť väčšinu Android smarfónov.

A Hry sa hrajú na tomto OS tiež skvelo. Ak chcete mať Android OS, tak vám tuto aplikáciu určite odporúčam.

Nox player

Jedným z najhlavnejších kritérií Android emulátoru je rýchlosť a v tomto Nox player vážne vyniká. A môžete si prispôsobiť parametre na váš počítať. Napríklad vy môžete uvoľniť pre Nox 4 jadra procesora a 4Gb, čím zaručíte stredný výkon.

Povoľuje ovládanie pomocou ovládačov od PS alebo Xbox. Zväčša je to tak že emulátory kopírujú len Android systém na váš počítač ale v tomto sa NOX trocha líši. A dokáže skopírovať cele zariadenie s názvom, IMEI číslom a tiež mobilným číslom.

KO player

Asi ako väčšina emulátorov aj tento je primárne určený na to aby sa ňom hralo. Ma dva režimy Speed a Compability. Kde Speed režim využijete ak chcete skvelý zážitok z hrania hier. A keby sa niečo pokazilo, tak môžete zmierniť požiadavky, tým že prepnete na Compability režim.

Ale padnúť vám to môže aj pri Compability režime, pretože KO player nebol dlho aktualizovaný. Tiež môže slúžiť ako multi manager, ktorý zapne dve okná emulátoru naraz. Alebo si tu môžete stiahnuť aj aplikácie a nemusíte ho využívať len na hry.

Archon Chrome

Archon Chrome je unikátny a od svojich predchodcov sa líši tým, že na jeho používanie potrebujete mať nainštalovaný Google Chrome, čo aj znamená že ho môžete používať na rôznych OS. Funguje to podobne ako plugin do Google Chrome a inštalácia je jednoduchá.

V Archone Chrome môžete zapnúť hocijakú aplikáciu alebo hru len tu nemôžete pridávať súbory s príponou Apk. Ale musíte mať príponu chrome-apk-tool a tu získate, keď vložíte súbor s apk príponou do Archon Chrome generátora.

Hry a aplikácie na tomto emulátore idú pomaly ale je skvelé že si môžete vychutnať Android system vo vašom prehliadači.

Droid 4x

Droid 4x je operačný systém, ktorý beží na Android 4.2.2, vďaka čomu môžete použiť takmer každú aplikáciu v Google Play. Najlepšie na ňom je že prechod medzi oknami z Windows 10 na Android OS je hladký a rýchly.

Na nainštalovanie stačí stiahnuť daný súbor a potom len nainštalovať. Ako máte system nainštalovaný tak si môžete všimnúť jednoduchý dizajn a užívateľské rozhranie. Len škoda že posledná aktualizácia bola 28. marca 2016 a preto upozorňujem že môžete byť trocha zabugovaný a tiež lagovať.

Ale zase na druhej strane niektorý užívatelia si ho vychvaľuju a na tento emulátor nedajú dopustiť, preto sa aj objavil v našom zozname.

Genymotion

Je Android emulátor, ktorý vám dovolí testovať aplikácie na viac ako 3000 zariadeniach, bez toho aby ste ich reálne vlastnili. Čo značí aj veľkú knižnicu emulovaných zariadení a ak by sa stalo že by ste dané zariadení v zozname nenašli, tak môžete nastaviť jeho parametre vo wrench menu.

Dokonca vám dovolí použiť webkameru emulovaného zariadenia. A inštaláciu emulátora môžete urobiť až troma spôsobmi, vďaka čomu nebude mať s inštaláciou veľký problém. Tiež ponúka rôzne pluginy pre Android Studio a Eclipse.

Delí sa na dve verzie, kde jedna je zadarmo a druha je platená. Všetky tieto spomínané funkcie sú zadarmo ale aj na platenej verzii nájdete zaujímave funkcie.

Memu

Memu je ďalší emulátor, ktorý sa sústreďuje pravé na hráčov a dosť sa podobá na Bluestack až na to že nemá vlastnú knižnicu. Medzi jeho hlavne vlastnosti patrí to že podporuje čipy od Intel ale aj AMD a pri AMD je podpora naozaj skvelo spravená, čo môže vyhovovať vlastníkom tohto procesora.

Aplikácie sa tu inštalujú jedným kliknutím. A nájdete tu základné funkcie ako keyword mapping alebo strieľania myšou, ktoré nesmú chýbať v žiadnych emulatorov pokiaľ chcete hrať FPS alebo MOBA hry.

Tiež tu ponúka rôzne nastavenia ako urobenie screenu obrazovky alebo nahrávanie obrazovky. Odporúčam na hranie pre ľudí ktorý máju AMD procesor.

Bliss

Bliss je ďalší pokus priviesť Android OS na počítač a darí sa mu to skvelo. Dosť sa podobá na Android x86, čo je verzia OS od Googlu pre procesory Intel a AMD. A vďaka tomu tu môžeme nájsť pred-inštalovaný Google Play a rôzne aplikácie na blokovanie reklám.

No na druhej strane ma limitovanú podporu hardvéra. Je možné ho nainštalovať na ktoromkoľvek OS, takže nezáleží či preferujete Mac, Windows alebo Linux. Môžete si ho dať na USB a potom vložiť do počítača lenže táto metóda je trocha náročnejšia na inštaláciu.

Celý system beží na Android Oreo a radí sa tak medzi najnovšie emulátory v dnešnej dobe. A odporúčal by som ho hlavne technický zdatným ľuďom.

Xamarín

Xamarín je niečo podobné ako Android Studio a môžete pomocou neho vytvoriť aplikáciu na mobil, ktorá bude Cross-platform. Ak by ste chceli vytvoriť populárnu aplikáciu bez programovania prečítajte si tento článok.

A tak ako Android Studio má svoj vlastný emulátor to isté ma aj Xamarín, lenže môžete pracovať aj s Visual Studiom alebo Eclipsom. Síce nieje skvelý ako Genymotion ale svoju prácu robí na výbornú a nájdete tam množstvo funkcií, ktoré sú zadarmo.

Vytvorte si vlastný

Ak vám nevyhovuje žiadny emulátor z tohto zoznamu, tak si môžete vytvoriť vlastný. Alebo máte druhu možnosť a to nastaviť extrémne pomalé a na použivanie komplikované Android SDK. Ale myslím si že lepšie bude vytvoriť si vlastný emulátor ktorý beží vo Windowse.

Stačí len ak si vytvoríte virtuálnu jednotku vo Virtual Box v podobe Android x86. Tým si zabezpečíte že celý Android môžete mať v okienku zo všetkým rozhraním, navigačnými tlačidlami a tiež prístupu na Google Play. Vo Virtual Boxe môžete rozbehnúť rôzne OS a nemusíte len Android.

Záver

Ako ste si mohli všimnúť tak Android emulátorov existuje veľká kopa a váš vyber záleží len na vás vašich potrebách a pokiaľ vám žiaden nevyhovuje tak si môžete vytvoriť vlastný. Ak sa váš obľúbený emulátor nenachádzal v zozname určite mi o tom dajte vedieť dole v komentári.

Predchádzajúci článok3 aplikácie na meranie alkoholu v krvi
Ďalší článok5 šikovných offline navigácii pre iPhone zadarmo
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na