S novou mapou prichádzajú do hry aj nové easter eggy, ktoré obsahujú odkazy na minulú mapu, náznaky súvisiace s príbehom, referencie na filmy a pravdaže aj nejaké šialené veci.

Bunkre sú späť

Pamätáte si bunkre, ktoré sa prvý krát objavili v 3. sezóne, stále sa hovorilo, že majú nejaký súvis s príbehom, no v 7. sezóne narazil ľadovec a stále sa nič nestalo. Ak ste mali radi tento neexistujúci príbeh, tak to vás poteším, pretože bunkre sú späť.

Neďaleko Retail Row, na pobreží si môžete všimnúť podozrivo vyzerajúce krovie, ktoré neukrýva nič iné, ako bunker. Týmto to nekončí a 2. bunker sa nachádza severne na Coral Crove, je zakrytý skalou a keď ho rozbijete, tak zistite, že sa nič nedeje.

Posledný sa nachádza v mori, vzdialene od Holly Hedges. Neviem aké máju tieto bunkre zmysel ale sú tu dokopy 3 a pravdepodobne znova slúžia len na okrasu.

Trackosaurus

Pamätáte si na Trackosaura, robota zloženého z aut a hlavy kamióna. Bol postavený blízko Retail Row, a na hlave mal truhlu. Teraz ho nájdete v mori neďaleko Dirty Docks, kde leží a na hlave má stále truhlu. Podľa toho, ho môžete aj identifikovať, kedy vidíte truhlu na hladine mora ale neodporúčam to, ako miesto na pristatie.

Trackosaurus uprostred mora
Trackosaurus uprostred mora

Plávanie na delfína nevymyslel Epic

S novou mapou prišla aj nová mechanika plávania. Na to, aby ste plávali rýchlejšie môžete využiť plávanie na delfína. Vravíte si, ako je ten Epic geniálny, že dokázal vlastnou hlavou vymyslieť takúto mechaniku ale nieje to výtvor Epicu.

Inšpiroval sa filmom s Adamom Sandlerom, ktorý sa nazýva Zohan: Krycie meno kaderník. Je to komédia o špičkovom izraelskom vojakovi, ktorý chce byť kaderník.

Plávanie na delfína
Plávanie na delfína

Pipe Man

Mali sme tu rôzne príbehy v minulej kapitole. Napríklad kamenného muža, ktorý vznikal celé sezóny, neskôr sa zamiloval a mal deti. Niečo podobné máme aj v novej kapitole, kde môžete nájsť postavu zloženú z trubiek “Pipe Man”.

Ten sa nachádza v horách, neďaleko Misty Meadow a drží truhlu. Určite môžeme čakať nejaký zaujímavý príbeh, ktorý bude s ním súvisieť.

Pipe man
Pipe man

Staré kontajnery sú späť

Staré lokácie, ktoré sa nachádzajú v novej kapitole, som už spomínal v predchádzajúcom článku. V prvých sezonach bol ikonický sklad s kontajnermi a ten sa objavil aj v novej mape, no nie úplne on ale v Dirty dock môžete nájsť hŕstku kontajnerov, ktoré tento sklad pripomínajú.

Dirty Docks kontajnery
Kontajnery v Dirty Docks

Zničením chesty dostanete loot

Ak hráte dlhšie, tak určite viete, že ak zničíte chestu alebo, to na čom chesta stojí, tak dostanete jej loot. Vy keď počujete chestu nad sebou, tak stačí zničiť povalu a máte loot. Alebo, keď je chesta na posteli, tak zničenie postele je efektívnejšie a navyše dostanete drevo.

Vylepšenie mechaniky

Keď s touto mechanikou chcete zájsť o kúsok ďalej, tak si zoberte lighthouse v ktorom sa nachádzajú 3 chesty. Ten je postavený na 4 pilieroch a ak ich zničíte, tak všetok loot vám padne dole.

Ešte k tomu je lighthouse obľúbenou destináciou na dopad a keď sa nachádza niekto navrchu, tak ho týmto spôsobom môžete zabiť.

Lighthouse
Fortnite: Lighthouse

Bunker zo Save the World

S bunkrami ešte stále nieje koniec a jeden obrovský sa nachádza v lokácii Redacted. Úplne sa podobá na bunker, ktorý môžete vidieť v traileri na Save the World len v kruhu chýba znak V. Trailer znázorňuje postavu, ktorá v poslednej chvíli otvorí bunker, keď uteká pred huskami. Určite bude súvisieť s príbehom, preto si ho zapamätajte.

Bunker odkazujúci na Save the World
Bunker odkazujúci na Save the World

Tajná Organizácia je späť

Ak, hráte Fortnite pravidelne alebo ste fanúšik príbehu, tak určite viete o tajnej organizácii, ktorá mala v starej mape rozmiestnené helikoptéry a bunker v horách. Teraz dostala meno E.G.O a môžete si všimnúť vojenské základne rozmiestnené po mape.

Názov organizácie sme odvodili podľa spreju, ktorý môžete získať v Battle Passu. Je to ďalšia vec, ktorá má nejaký súvis s príbehom.

Lighthouse
Fortnite: Lighthouse

Eye Land vypadá podozrivo

Keď už spomíname vecí, ktoré majú súvis s príbehom, tak určite musím spomenúť lokáciu v centre mapy Eye Land. Vlievajú sa do nej všetky rieky a nenápadne sa podobá na Loot Lake.

Tiež je to malý ostrovček obklopený vodou v strede mapy. Už len názov Eye Land mi príde podozrivý, ako keby sa tu mal vrátiť Kevin. Táto lokácia určite bude začiatkom nejakých eventov.

Loot Lake v prvých sezónach
Loot Lake v prvých sezónach

Návrat starých priateľov

Starí priatelia v podobe Burger a Tomáto head sú späť. Určite nesúvisia s príbehom ale skôr sa jedná o easter egg a neviem ani ako sa tu dostali.

Referencie na známe filmy

Simpsonovci

V Steamy Stacks sa nachádza elektráreň, ktorá poháňa ostrov a funguje na energiu z Kevina. Vo vnútri sa nachádza malá miestnosť odkiaľ sa riadi elektráreň, ktorá sa podobá na tú zo Simpsonovchoch. Dokonca sú tu všade rozložené koblihy a kto ich má radšej, než Homer Simpson?

Stratený

Ďalšie referencia je na lietadlo zo stratených, ktoré stroskotala na ostrove a neďaleko je aj bunker, ktorý pripomína 2. sezónu.

Voľný deň Ferrisa Bullera a Malá morská víla

Voľný deň Ferrisa Bullera je film z roku 1986 a Fortnite si z neho požičal dom, ktorý preniesol do hry. Nájdete tu aj skaly, ktoré odkazujú na Malú Morskú vílu

Útes, ktorý odkazuje na Malú morskú vílu
Útes, ktorý odkazuje na Malú morskú vílu

Zhrnutie

V novej mape sa nachádza množstvo Easter eggov a spomenúť každý by mi zabralo mesiac. Ak vás napadá nový zaujímavý easter egg a nespomenul som ho v článku, tak mi o tom dajte vedieť v komentároch alebo vo Facebookvej skupine Tu.

Predchádzajúci článok6 najhorších vecí na 2. kapitole, Fortnite
Ďalší článokPrvý víťaz World Cupu Bugha hľadá nový squad na FCS
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na