Tým že spravíte root môžete upravovať svoj softvér bez obmedzení a tiež máte množstvo výhod. Jednou z takýchto výhod je inštalovanie root aplikácii s ktorými máte viacej možností ako pri normálnych aplikáciach. A ak s rootom len začínate alebo ste v tejto oblasti zbehlí, tak vám odporúčam pozrieť si tento zoznam aplikácii.

1. GMD GestureControl

Prvá aplikácia je Gmd gestures, kde z názvu vyplýva že sa venuje gestám. Môžete si nastaviť gestá na čokoľvek vás napadne a využívať tak smartfon efektívnejšie. Tak napríklad nakreslenie C vám môže zapnúť Google prehliadač alebo nakreslenie M zase prehrávač hudby, všetko je len na vašej kreativite.

Môžete si vybrať medzi uloženými gestami, ktoré nájdete na väčšine smartfónov alebo si vytvorite vlastné. Vďaka čomu môžete mať na otváranie každej aplikácie vlastné gestá.

2. Greenify

Ďalšia skvelá aplikácia je Greenify, ktorá vám môže pomôcť s rýchlym vybíjaním batérie. Alebo sa môže diať že váš Android nebeží tak ako by ste chceli. Tiež je možnosť že chcete zažiť rýchlosť mobilu takú aká bola na začiatku. Nech je váš problém akýkoľvek Greenify vám pomôže s jeho riešením.

Greenfify robí to že dáva aplikácie do hibernácie keď ich nepoužívate. Pretože sa môže stať to, že aplikácia sa po uzamknutí vašej obrazovky nevypla a stále beží na pozadí.

3. Titanium Backup

Ak sa do root aplikácii trocha vyznáte, tak vám určite neunikla aplikácia Titanium Backup. Niekedy keď stratíte všetky dáta a aplikácie, tak sa to môže zdať ako keby ste stratili celý telefón a s tým to vám môže pomôcť táto aplikácia.

Stačí len ak si Titánium stiahnete do rootnutého telefónu a môžete si zálohovať všetky dáta a súbory. Následne môžete svoj smartfón šikovne obnoviť na pôvodné nastavenia. Takto sa nemusíte báť o svoje data a aplikácie.

4. Undeleter 

Undeleter je naozaj skvelá aplikacia a dovolí vám urobiť aj také kúsky ako obnovenie vymazaných súborov alebo fotografii. Stačí si len jednoducho vybrať odkiaľ chcete obnoviť vymazané súbory. Na výber máte medzi internou a externou pamäťou a tam si vyberiete súbory ktoré chcete obnoviť.

Nemusíte sa báť že ich dlho budete hľadať, pretože všetky súbory máte pekne roztriedené do kategórii. A ak chcete priviesť k životu rôzne fotografie alebo videá, tak vám odporúčam nainštalovať si túto aplikáciu.

5. SD Maid 

Táto aplikácia s jednoduchým názvom vám pomôže udržiavať vaše zariadenie pekné čisté a plne funkčné. Všetci vieme že my ľudia nie sme dokonalý a hlavným dôvodom prečo softvér spomaľuje je väčšinou kvôli užívateľovi.

A to môžte mať softvér naprogramovaný najlepšie ako to ide ale ak je zlý používateľ tak to nestačí. Aplikácia vás upozorní na rôzne súbory cache alebo súbory ktoré vôbec nepotrebujete a berú si výkon z procesora. Sama vám ukáže čo s nimi môžete robiť a vy si vyberiete možnosť ktorá vám najviac vyhovuje.

6. Migrate

Migrate je aplikácia, ktorá sa dosť podobá na Titanium Backup, lenže je celá zadarmo ale za to tu máte trocha menej funkcii. Stále tu môžete zálohovať všetky súbory a nielen súbory ale aj zoznam hovorov, kontakty a všetko čo vás napadne.

Potom ako svoje súbory zálohujete, tak ich môžete obnoviť unikátnou cestou. Všetko sa tu ovláda jednoduchšie, pretože tu je aj menej možnosti a ak nechcete platiť za prémiovú verziu Titanium Backup, tak odporúčam vyskúšať túto aplikáciu.

7. Substratum

Substrantum je jedna z tých aplikácii, ktorú potrebujete, ak si chcete všetky funkcie a vzhľad upraviť podľa seba. Teraz nemyslím že funguje ako rôzne aplikácie na úpravu pozadia alebo zvonení ale skôr na úpravu všetkého. Ak sa vám napríklad nepáči navigačné menu, tak ho môžete komplet zmeniť.

Môžete si zmeniť aj vašu klávesnicu, užívateľské rozhranie, jednoducho tu môžete zmeniť všetko čo vás napadne. Vďaka tomu môžete mať všetko nastavené podľa seba, čo bez rootu nemôžete.

8. Wakelock Detector

Každý smartfón má v dnešnej dobe radovo nainštalovaných množstvo aplikácii. Čo je na jednu stranu super no na druhu vám to môže brať z výkonu procesora. A všetci vieme že najviac míňajú batériu práve displej a vysoký výkon procesora.

S týmto vám môže pomôcť práve aplikácia Wakelock Detector, ktorá vám pomôže nájsť aplikácie, ktoré míňajú z procesora viac ako by mali. Niekedy je to len jedná aplikácia, ktorá nebeží správne a po jej napravení frčí všetko omnoho lepšie.

9. Tasker

Tasker je jedna z tých aplikácii, ktorú by mal mať každý na svojom rootnutom zariadení. Aplikácia vám jednoducho daruje voľnosť a vy si do svojho smartfónu môžete pridať rôzne funkcie. Napríklad chcete lepšie nastavenie jasu, tak si ho len v aplikácii nájdete a pridáte do svojho navigačného menu.

Vy tak nemusíte nič programovať ale jednoducho si všetko nájdete a stiahnete do vášho mobilu. Potom ako sa ho naučíte lepšie ovládať, tak si môžete napríklad nastaviť, že pri zobudení vám zahrá náhodnú pesničku z vášho playlistu.

10. Rec.

Posledná aplikácia je skvelá na nahrávanie obrazovky. Je možné že nejakú aplikáciu už máte ale vyskúšal by som túto ak máte na svojom zariadení root. Máte tu nastavenia ako rozlíšenie videa bitová rýchlosť a dokonca čo som pri svojej aplikácii nenašiel je, orientácia na výšku alebo šírku.

Vďaka čomu lepšie nahráte hry, ktoré sú väčšinou orientované na šírku. Ďalej tu máte aj pokročilejšie nastavenia, napríklad zatrasením sa vypne nahrávanie obrazovky. A k tomu je celé užívateľské rozhranie pekne urobené, takže sa nestratíte.

Záver

Root ponúka veľké množstvo aplikácii a mne sa do zoznamu všetky nezmestili, tak som aspoň vybral najhodnotnejšie. Dole do komentára mi napíšte vašu obľúbenú aplikáciu pre root, vďaka čomu potom môžem rozšíriť tento zoznam. Alebo sa podeľte o vaše skúsenosti s takýmito aplikáciami.

Predchádzajúci článok5 smart okuliarov, ktoré predbehli Google okuliare
Ďalší článok10 aplikácii pre deti, ktoré musíte vyskúšať
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na