V Google Play nájdete veľa skvelých aplikácii z rôznych kútov sveta. No v tomto článku sa zameriame na rýdzo slovenské. Nájdete tu najznámejšiu navigáciu a ďalšie super aplikácie, ktoré vám uľahčia váš každodenný život. Navyše ich stiahnutím podporujete slovenských vývojárov.

1. miniFAKTÚRA

Prvou aplikáciou potešíme hlavne podnikateľov a živnostníkov, ktorý si vďaka nej vytvoria faktúry nech sú kdekoľvek. Napríklad ste na ceste a potrebujete rýchlo vystaviť klientovi faktúru. Tak stačí vytiahnuť mobil a pomocou pár klikov máte vytvorenú a poslanú faktúru.

Na výber máte z viacerých faktúr a log, takže si ju môžete upraviť podľa seba. Daju sa tu uložiť aj svoje náklady, ktoré potom môžete poslať svojmu účtovníkovi.

Všetky faktúry a ich splatnosť máte ukázané v prehľadnom grafe. Dokonca môžete v aplikácii prezentovať svoj biznis a nájsť tak potenciálnych klientov či spolupracovníkov

2. Sygic

Určite mi dáte za pravdu, keď poviem že sa jedná o jednu z najlepších navigácii na IOS a Android. Lenže nie každý vie že Sygic bola vytvorená slovenskými vývojármi v roku 2004. Sygic má množstvo fantastických funkcii, síce niektoré sú platené ale stoja za to.

Nájdete tu offline mapu každej krajiny sveta, kedy nemusíte mať zapnutý internet. Aplikácia vám tiež poradí najbližšie parkovacie miesta alebo najbližšiu čerpaciu stanicu čím ušetríte čas.

Ďalej je tu množstvo funkcii ako rozšírená realita alebo asistent jazdných pruhov. Navyše aplikáciu pravidelne aktualizujú.

3. Bistro.sk

Výborná aplikácia pre hladošov a lenivcov, ktorým sa nechce isť von do reštaurácie ale radšej si jedlo objednajú. Stačí len ak zadáte svoju lokalitu, vyberiete si načo máte chuť a Bistro.sk odošle objednávku reštaurácii. Potom už len počkáte na svoje jedlo a vychutnáte si ho v pohodlí domova.

Najväčšia výhoda je že tu nájdete rôzne zľavy, napríklad na pizzu 3+1. Túto zľavu som na stránke reštaurácii nenašiel ale len na Bistro.sk. Navyše tu máte všetky reštaurácie na jednom mieste, čím ušetríte čas pri vyberaniu jedla.

4. Dreamica

Aplikácie a hry sú si dosť podobne a pokiaľ hľadáte nejakú hru na skrátenie času tak vyskúšajte Dreamica. Podporíte tým aspoň slovenských vývojárov ktorý potom môžu vytvárať ďalšie hry. Hra predstavuje 2 deti ktoré sú uväznené v sne, kde padajú do nekonečnej priepasti.

Našťastie ich zachránil dobrý kúzelník, ktorý okolo nich vytvoril magickú bublinu, lenže ta je slabá a do hry musíte vstúpiť vy. Vašou úlohou je ochrániť deti pred prekážkami a to kreslením čiary ktorá ich ochráni.

5. ZľavaDňa

ZľavaDňa sa dosť podobá Zľavomatu, ktorý môžete poznať z článku  zarábajúce aplikácie. Len jediný rozdiel je v tom že Zľavomat je vytvorený českými vývojármi, za to Zľavadňa je slovenskými. Nájdete tu zľavové balíky na dovolenky zájazdy, jedlo, cestovanie, šport, jednoducho na všetko čo vás napadne.

Dá sa tu aj dobre inšpirovať, v prípade že hľadáte originálny darček. Mojou obľúbenou kategóriou sú jedla, kedy môžem lacno vyskúšať svetovú kuchyňu ako napríklad indickú alebo taliansku.

6. HAKA systém

Haka je skratka zo slov: hľadá sa auto krádeže automobilov. Najprv začínali ako malá skupina na Facebooku no neskoršie sa rozrástli do obrovských rozmeroch a teraz majú niečo cez 170 000 členov.

Do skupiny sa môžete prihlásiť aj vy a pomôcť tak ostatným ľudom, ktorým ukradli auto. Alebo sa mohlo stať že vám ukradli auto. V tomto prípade vyplníte formulár a ten sa potom zobrazí v skupine.

Týmto zvýšite pravdepodobnosť že sa vaše auto nájde. Som rád že na Slovenskú existujú takéto aplikácie a ľudia si prostredníctvom nich môžu pomáhať.

7. Výskyt húb

Jedna z najlepších aplikácii pre hubárov a ak chcete o nej vedieť viac tak si prečítajte článok tu. Ľudia v tejto aplikácii zdieľajú svoje hubárske úlovky. A nielen to ale tiež k lokalitám píšu či huby rastu alebo nerastú.

Ak nerastú, tak aspoň viete že sa nemáte na toto miesto vydať a ušetríte tak čas. Dokonca si tu hubári zdieľajú svoje rady ale najlepšie na nej je, keď sa pochválite ostatným hubárom koľko hub ste našli. Cela aplikácia pracuje zo stránkou Nahuby.sk.

8. Offero

Offero prišlo presne vtedy keď ohlásila koniec aplikácia Letgo. Príde mi ako jej nástupca a tiež tu môžete inzerovať a kupovať veci od ostatných ľudí. A ak sa vám páčilo Letgo, tak Offero si rovnako zamilujete.

Všetky ponuky sa dajú zoradiť podľa lokality, čiže sa vám budú zobrazovať len ponuky vo vašom okolí. Máte tu aj ostatné filtre ako napríklad cena, čas alebo kategória. Veľkou výhodou je, že v aplikácii môžete s ostatnými ľuďmi aj četovať, čo väčšine podobných aplikácii nie.

9. Kalorické tabuľky

Túto aplikáciu si obľúbia všetci ktorí sa snažia pribrať alebo schudnúť. Alebo aj ty ktorý chcú úspešne splniť novoročné predsavzatie. Do aplikácie si ukladáte všetky potraviny a k týmto potravinám máte napísane ich nutrične hodnoty a kalorický prijem.

Dodržiavanie zdravého jedálnička vám tato aplikácia uľahčí mnohonásobne. Zadávanie potravín je intuitívne a navyše tu nájdete 99% potravín, ktoré sú v slovenských obchodoch. Ak varíte jedlo, tak si ho môžete uložiť do aplikácie a nemusíte tak odznova nastavovať jeho nutričné hodnoty.

10. Slovensko – aplikácie

Posledná aplikácia síce nie je od slovenských vývojárov ale za to v nej nájdete všetky slovenské aplikácie a hry. Ak sa vám zdal zoznam prikrátky alebo hľadáte ďalšie národne aplikácie, tak potom si určite musíte túto aplikáciu stiahnuť.

Ale musíte rátať s tým že sa budete prehrabovať kopov nezaujímavých aplikácii. Pretože na jeden účel tu nájdete 10 aplikácii, ktoré sú na chlp podobné. Ale aj v tejto kope sa nachádzajú skvelé aplikácie.

Zhrnutie

Som rád že som vám mohol ukázať tieto slovenské aplikácie. Najlepšou aplikáciou od slovenských tvorcov je určite Sygic. No je na vás ktorá aplikácia sa stane pre vás najlepšia. Za mňa sú to určite Bistro.sk a Kalorické tabuľky. A vašu obľúbenú slovenskú aplikáciu mi napíšte dole do komentára.

Predchádzajúci článokOvládanie Tv cez mobil jednoducho a rýchlo
Ďalší článokDota Underlords, najlepší Autochess na mobily
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na