Ak nechcete investovať do nového smartfónu veľa peňazí, pretože 90% jeho funkcii aj tak nevyužijete alebo ho o 2 mesiace stratíte alebo rozbijete. Tak vám odporúčam pozrieť si tento článok, kde nájdete najlepšie smartfóny za nízku cenu.
Motorola Moto G6

Celá konštrukcia vypadá perfektne aj na to že je vyrobená z plastu. Nieje ani moc veľký ani malý a má Full HD displej, ktorý ma ale problém zo zobrazením čiernej. A na Motorolách si môžete všimnúť netradičný vzhľad fotoaparátu, ktorý sa mne konkrétne páči.
Na prednej strane nájdete aj čítačku odtlačku prstov. Ktorá tiež funguje ako navigačné tlačidlo, len nie všetky aplikácie si s nim rozumejú. Cely mobil poháňa 8 jadrový procesor s 4gb RAM, vďaka čomu má plynulý chod.
Po softvérovej stránky tu nájdete Android bez nadstavby ale aj tak ponúka špeciálne funkcie, ako napríklad priloženie 3 prstov na obrazovku urobí screen obrazovky. Nie moc skvelý fotoaparát, ale prídavné režimy to našťastie zachraňujú.
Huawei P Smart

Huawei P Smart vám ponúkne klasický Huawei vzhľad, ktorý ste mohli vidieť napríklad pri Huawei P20. Na to že má veľký displej sa pekne drží v ruke. Tento displej je veľký 5,65 palca a má Full HD rozlíšenie, celkový dojem zo smartfónu je skvelý.
Batéria vydrží tak 2 dni pri strednom používaní, ale ak hráte tak večer si ho budete musieť dať na nabíjačku. Na hranie hier vám 8 jadrový procesor vystačí a poradí si aj s tými náročnejšími hrami, avšak na menších detailoch.
Aby sa vám tie hry zmestili do mobilu, tak Huawei pribalil aj 32gb úložného priestoru. Čo sa týka softvéru očakávajte Android 8.0, s nadstavbou EMUI, ktorá mení cely system k nepoznaniu.
Duálny fotoaparát zabezpečuje kvalitné fotografie na svoju cenu len trocha slabšie detaily, čo si ale všimnete keď sa pozriete z bližšia.
Honor 9 Lite

Honor 9 lite sa dosť podobá Huawei P Smart ale má aj svoje odlišnosti. Kovová konštrukcia, je pekná ale aj pekný lapač odtlačku prstov. Dokopy na ňom môžete nájsť 4 fotoaparáty 2 predné a 2 zadné.
Predná kamera fotí o poznanie lepšie oproti Huawei P Smart, ale zase to nemôžeme porovnávať s vlajkovými loďami. Procesor je Kirin 659 8-jadro a k tomu sa pridáva 3Gb RAM. A celkovo vám mobil postačí na silnejšie hry a tiež otváranie viacerých aplikácii naraz.
Vydrž batérie je 1 deň a pritom sa dlho nabíja. Reproduktor je priemerný a poteší prítomnosť NFC. Z nášho zoznamu ma najlepší predný fotoaparát a tiež skvelý zadný.
Xiaomi Mi A2 lite

Xiaomi A2 lite ponúka klasickú konštrukciu na ktorú sme zvyknutý už roky. Displej je Full HD a nájdete na ňom menší výrez čo niekoho nepoteší, iného zase hej. Ale určite každého poteší vysoká svietivosť.
Celý mobil poháňa 8 jadrový procesor Snapdragon 625, ku ktorému sa pridáva 4gb RAM. A ešte k tomu máte 32gb priestoru, takže o hranie hier sa nemusíte báť.
Duálny fotoaparát ponúka skvelú kvalitu a vo svojej cenovej kategórii sa jedná o nadpriemer. Iná káva je predný fotoaparát, ktorý je naozaj príšerný. Odporúčam mobil otočiť a fotiť selfie zadnou kamerou.
Motorola Moto E5

Motorola Moto E5 je výrazne najlacnejším smartfónom v našom zozname a zoženiete ho aj za 100€. Celé telo je plastové a nájdete na ňom čítačku odtlačku prstov, ktorá je ale trochu pomalá. Na druhej strane nájdete displej, ktorý je veľký tak akurát ale žiaľ len s HD rozlíšením.
Celý mobil poháňa 4 jadrový procesor Snapdragon 425 s 1gb RAM čo trochu zamrzí. Ale na prekvapenie funguje skvelo, aj keď rýchle otváranie a zatváranie aplikácii tu nehľadajte. Keď vás hardvér nepoteší, tak aspoň 4000 mAh batéria, ktorá vydrží viac než 2 dni,
Na tu cenu tu nájdete celkom slušný fotoaparát, ktorý vás prekvapí. A predný fotoaparát je nič moc ale selfíčka dokáže spraviť a to je hlavné. Na to že tento mobil má cenovku 100€ ponúka toho naozaj veľa
UMiDIGI One Pro

Väčšina z vás o tejto čínskej značke počuje prvý krát, ale aj na neznámu značku ponúka toho UMiDIGI One Pro celkom veľa. Balenie je naozaj pekné a nájdete tam aj poďakovanie, ktoré trocha zahreje pri srdci. Má peknú kovovú konštrukciu, a zadná strana napodobňuje twilight farby alebo karbónové vlákna.
Čo vás ale najviac prekvapí je netradičné položenie čítačky prstov ktorá sa nachádza na strane, kde je odomykacie tlačidlo. Cela tato myšlienka funguje skvelo a rýchlo si na ňu zvyknete.
Dokonca môžete využiť aj technológiu snímania tváre, ktorá vás trocha prekvapí. Displej pokrýva 90% prednej strany ale je len HD, ale za to je pokrytý Gorila Glass.
Procesor je MediaTek Helio P23 a spolu s 4gb RAM postačí na väčšinu hier a každodenné úkony. Natáčanie a fotoaparát sú tu priemer, ktoré nenadchnú ani neomrzia. A poslednou vecou je možnosť bezdrôtového nabíjania, ktoré je ale oproti klasickému žiaľ pomalé.
Xiaomi Redmi Note 5

Tento smartfón sme tu už recenzovali a ako dopadol si môžete pozrieť tu. Xiaomi Redmi Note 5 sa snaží o vysoký výkon a nízku cenu a celkom sam mu to darí. Tohto krásavca poháňa 8 jadrový procesor Snapdragon 636, a ten istý poháňa aj Asus Zenfone 5, RAM je 3gb ale postačí na všetky úkony.
Čítačky v Xiaomi išli vždycky rýchlo a inak tomu nieje ani pri Redmi Note 5. Celý smartfón si zachováva klasický Xiaomi štýl. Spredu nájdete Full HD displej s rozmermi 5,99 palca a mne prišiel trocha veľký ale to je každého vlastný názor.
Fotoaparát fotí výborne až kým nepadne tma, vtedy jeho kvalita rapídne klesá. Videa natočíte vo Full HD ale bez optickej stabilizácie. Skvelou vecou na Xiaomi smartfónoch je výdrž, ktorá je 4000 mAh. Vy tak môžete isť cez víkend na chatu, bez toho aby ste zo sebou zobrali nabíjačku.
Nokia 5.1

Ako prvé vás uchváti konštrukcia, ktorá vypadá naozaj zaujímavo a odolne. Príde vám že aj keby ste s ňou hrali tenis tak sa nerozbije. Na zadnej strane nájdete čítačku odtlačku prstov, ktorá neodpovedá až tak príliš rýchlo.
Displej je Full HD a veľký je 5,5 palca, čo mi príde tak akurát. Má celkom sýte farby až keď nevyjde na Slnko, vtedy sa jeho kvalita už vytráca. Procesor je MediaTek Helio P18 čo nieje žiadna sláva a k tomu sa pridáva 2gb RAM.
Na druhu stranu sú to lepšie parametre ako pri Motorola Moto E5. Ale oproti nemu má len 2970 mAh a mobil niekedy ledva vydrží do večera. Jediné čo tu je skvele je fotoaparát, ktorý fotí celkom dobre len ostrenie si robí čo chce. Aj napriek tomu sila tejto značky je veľká a cena nieje až tak vysoká.
Xiamo Redmi 7

Xiaomi smartfóny v nízkej cenovej kategórii pravdepodobné vedu. A Xiaomi Redmi 7 má najväčší displej z nášho zoznamu, lenže len v HD rozlíšení. Dizajn a konštrukcia je klasická ako u svojich predchodcov a vo výkone sa tiež až tak nelíši. Nájdete tu aj odomykanie tvárou, ale večer je táto funkcia nepoužiteľná.
Oproti ostatným mobilom tu nájdete predinštalovávany najnovší Android 9.0. Batéria stále ostáva na vysokom štandarde 4000mAh. Z celej trojice má najlepší fotoaparát len pokiaľ vypnete umelú inteligenciu, ktorá vám z fotky vyčistí takmer všetko. A prednej strane nájdete výrez pre kameru, ktorá fotí skôr priemerne ako dobre.
Samsung Galaxy J5 2017

Za spoločnosť Samsung v našom zozname bojuje Samsung Galaxy J5 2017, ktorý je skvelý telefón nielen pre priaznivcov Samsungu. Mobil padne skvelo do ruky no, oproti ostatným sa mi jeho dizajn až tak nepáči.
Na prednej strane nájdete 5,2 palcový HD displej, čo nieje skvelé ale kompenzuje sa to AMOLED kvalitou. Kde jeho hlbokú čiernu môžete zmiešať s nejakým pekným pozadím na mobil. Tiež tu nájdete skvelé nastavenie jasu, a displej tak vidieť dobre aj na silnejšom slnku.
O výkon sa stará 8 jadrovy procesor spolu s 2gb RAM, procesor je skvelý ale tej RAM by mohlo byť o 1gb viac. Fotografie robí celkom dobré, len v interiéri kvalita výrazne klesá. Batéria sa vám môže zdať malá ale dokáže vydržať pri najvyššom jase a zapnutej WI-FI aj dva dni.
Zaver
Ako ste si mohli všimnúť, tak lacné neznamená ihneď nekvalitné a aj v nízkocenovej kategórii nájdete skvelé smartfóny. Takéto mobily môžu byť aj skvelým darčekom pre vašich starých rodičoch, kedy im kúpite niečo na čom sa môžu učiť.
Ale využitie smartfónu radšej prenechám na vás. A ak by ste vedeli o nejakom skvelom smartfóne za nízku, cenu, tak mi to napíšte dole do komentára.
Zanechať odpoveď