Smart hodinky sú skvelá a vec a tiež vypadajú na vašej ruke pekne, len nevýhoda je ich cena, za ktorú by si môžete zaobstarať smartfon strednej triedy.

A tento problém môžu vyriešiť smart hodinky z činy, ktoré sú lacné a dobré vyzerajú. Budete aj prekvapený aké funkcie dokážu tieto hodinky ponúknuť ale už dosť rozprávania a poďme si ich ukázať.

Ticwatch E 

Ticwatch E patria k tým lepším hodinkám z činy a sú kompatibilné s Androidom ale aj IOS. Nájdete tu základne senzory na meranie srdcovej frekvencie, krokov, kalórii, kvality spánku ale aj GPS. A čo mňa najviac potešilo odolnosť IP67, vďaka čomu vás striekujúca voda nevystraší.

Aktuálna cena: 128.26 $

Čo sa parametrov týka, tak sa môžete tešiť na 512Mb RAM, procesor dual core s frekvenciou 1,2GHz, 4gb miesta na aplikácie a 300mAH batéria. Parametre sú fajn až na tú batériu a nezaškodilo by keby bola väčšia.

Nastavenie celého systému trvá pár minút a OLED displej reaguje na dotyk perfektne. A ak sa vám nepáči remienok tak si ho môžete vymeniť.

Celé hodinky hodnotím ako skvelé a vypichol by som jedine horšiu počuteľnosť reproduktora a batéria by naozaj mohla byť trocha väčšia. Inak skvelé hodinky za skvelú cenu.

Finow X5 Air

Finow X5 Air sú o niečo lacnejšie hodinky ako predošlé a ak hľadáte niečo do 100€, tak Finow budu určite pre vás. Môžete si tam dať sim kartu a hodinky sú viacej určené na používanie bez mobilu, pretože sa trocha ťažšie párujú.

Aktuálna cena: 98,99 $

Zaujmú vás pekným vzhľadom, ktorý si môžete upravovať podľa seba. Len výmena remienka bude trocha problém. Vo vnútri sa nachádza 512Mb RAM, 4gb úložného priestoru a 450mAH batéria, vďaka čomu bežia hodinky hladko.

Ako som vravel hodinky sú predovšetkým určené na to aby sa používali bez mobilu a môžete na nich robiť to isté čo aj na mobile. Môžete si stiahnuť hry z Google play, zdvihnúť hovor alebo počúvať rôzne pesničky.

Jediné čo sa mi nepáči je, že niektoré aplikácie sú zobrazene v kocke iné zase v kruhu a tiež že sa trocha horšie párujú s telefónom.

KING-WEAR KW88

King wear sú jedny z tých hodiniek, ktoré sa snažia zaujať nízkou cenou a množstvom funkcii čo sa im aj celkom darí. Vo vnútri nájdete 512MB RAM, 4GB miestaa400mAH batériu. Dokonca tu máte aj za tu cenu 2Mpx fotoaparát.

Aktuálna cena: 86,13 $

Na to že sú to smart hodinky za 80€, tak majú pekný vzhľad a tiež máte na výber v množstvo dizajnov. Užívateľské rozhranie je ľahké na použivanie a ihneď si na hodinky zvyknete a pre športovcov sú tu klasické fitness funkcie.

King wear sú skvelé hodinky za nízku cenu a jediné čo by som vypichol je kamera, ktorá mi tu príde zbytočná.

Xiaomi Amazfit Bip

Čo sa funkcii týka tak mi hodinky prídu ako vylepšená verzia Mi Bandu a čo sa vzhľadu týka, tak by som si ich zmýlil s Apple Watch. Oveľa lepšie vypadajú na štíhlej ruke a na väčšej ruke vypadajú skôr komicky.

Aktuálna cena: 69,99 $

Hodinky sú určené pre fitness nadšencov, pretože tu nenájdete žiadne veci ako hranie hier alebo odpovedanie na hovory. Výdrž hodiniek sa pohybuje niekde na 20 dňoch pri miernom požívaní. Celé hodinky sú vode-odolné a môžete si isť s nimi pokojne aj zaplávať.

Inak tu nájdete klasické senzory, ktoré fungujú bravúrne a tiež GPS. Ktorej trocha trvá keď zisti vašu polohu ale funguje celkom fajn. Na výber máte z množstva aktivít ako horolezectvo, turistika, futbal, vlastne všetko čo vás napadne. A najlepšie je, že si do nich môžete stiahnuť češtinu.

Xiaomi Amazfit Stratos 2

O niečo lepšie, no cenovo menej prístupnejšie sú Xiaomi Amazfit Stratos 2. Na prvý pohľad vypadajú robustne a obrovsky ale pritom nemajú veľkú váhu. Pretože telo je vyrobené z poly-karbonátu, ktorý je ľahší ako nerezová oceľ ale zase náchylnejší na poškodenie.

Aktuálna cena: 179,99 $

Hodinky môžete ovládať aj pomocou troch tlačidiel, ktoré sú na boku ale lepšie sa to ovládajú dotykom. Nájdete tu základné fitnes aktivity ale aj také čo by ste nečakali, ako napríklad skákanie cez švihadlo. A Nemusíte ich používať len na fitnes ale môžte aj na rôzne aplikácie a hudbu,

Ale sú predovšetkým stavané na fitnes a môžete si isť s nimi zaplávať až do hĺbky 50m. Hodinky sa snažia šetriť energiu aj keď sú v always-on-režime a priemerná vydrž je 2 až 3 dni. V celku máju svojský dizajn, sú výborne na fitnes ale aj na volanie a aplikácie.

Microwear H2

Na prvý pohľad si môžete všimnúť dizajn, ktorý indikuje že sa jedná o fitnes hodinky ale nenechajte sa zmýliť Microwear H2 ponúkajú aj skvelý výkon. A ak si chcete zmeniť dizajn, tak máte na výber zo širokej knižnice vzhľadov.

Aktuálna cena: 153,90 $

Čo vás ale zaujme najviac sú práve parametre, kde vo vnútri nájdete 1GB RAM, 4 jadrový procesor s frekvenciou 1GHz, 16GB úložného priestoru a 500mAh batériu. A za parametre musím hodinky pochváliť, len škoda že sa trocha dlhšie nabíjajú.

Nájdete tu dokonca aj 5Mpx kameru, ktorá nefotí nejako skvelo ale objekty na fotke rozpoznáte. Inak tu nájdete všetko to čo aj na mobile a pokojne si môžete zahrať aj trocha silnejšie hry. Jedinou nevýhodu je vyššie cena.

ALLCALL W1

Allcall sa vám snažia vynahradiť mobil za príjemnú cenu. Začneme hneď s najlepším a to je vnútro, kde sa nachádza 2GB RAM, 4 jadrový procesor s frekvenciou 1,3GHz, 16GB priestoru a 400mAh batéria.

Aktuálna cena: 83,57 $

Vzhľadovo sú celkom pekné a nieje tu čo vytknúť, len škoda že sa tu nedá odopnúť remienok. Čo sa týka konštrukcie, tak Allcall niesu moc odolné a ani vode-odolnosť tu nečakajte.

Ale za to sa snažia za nízku cenu ponúknuť čo najviac a máte tu skvelý reproduktor, môžete volať, prijímať správy aj na ne odpovedať. Dokonca si môžete pozrieť film, ktorý sa tu pozerá na prekvapenie dobre. V celku toho ponúkajú naozaj veľa len ta odolnosť je slabá.

LEMFO LEM8

Lemfo Lem 8 sú ďalšie z rady, ktoré sa snažia nahradiť váš smartfón, tým že tu môžete robiť všetky veci čo aj na mobile. Chcete si stiahnuť nejakú aplikáciu z Obchodu Play, tak nech sa páči, chcete si zahrať Temple Run, tak prosím. Ako vravím môžete tu robiť čokoľvek čo vás napadne.

Aktuálna cena: 140,10 $

Mate tu Bluetooth aj Wi-Fi a k hodinkám si pokojne môžete pripojiť aj nejaký reproduktor. Čo sa týka parametrov, tak tu nájdete 2GB RAM, 16 GB úložného priestoru, 450mAH batériu a tiež pripojenie k 4G sieti.

Hodinky môžete pripojiť aj k telefónu ale potom stratíte pár výhod ako napríklad odpovedanie na spravy. Ale zase naopak si môžete zapisovať údaje o zdraví do rôznych aplikácii. Na hodinkách nieje čo vytknúť, možno malo fitness funkcii.

Zeblaze THOR 4

Toto sú posledné hodinky v našom zozname, ktoré sa snažia nahradiť mobilný telefón. A to tým že ponúkajú 4G pripojenie,možnosť vložiť si vlastnú sim kartu a omnoho viac.

Aktuálna cena: 119.37 $

Vo vnútri sa ukrýva 1GB RAM, 16GB úložného priestoru a 600mAh batéria. Ako si môžete všimnúť, tak najväčším ťahákom je tu batéria a ostatné parametre sú nadpriemer.

Od ostatných sa tiež líšia, tým že v displeji je niečo ako výrez, ktorý plní dizajnovú funkciu. Celkový vzhľad je pekný a pri smart hodinkách nieje väčšinou čo vytknúť, pretože vzhľad si môžete upravovať podľa seba.

Displej je pekne jasný aj na slniečku a môžete tu robiť všetko čo aj na vašom mobile. Jediné čo vám môže vadiť je výrez ale mne sa páčil, štýl ktorým sa chceli odlíšiť.

NO.1 F18 GPS

NO.1 F18 sú lacné hodinky, ktoré sú predovšetkým určené na šport a je vidieť že sa snažia konkurovať Xiaomi Amazfit 2 a to im ide celkom dobre. Klasické senzory, ktoré sú hlavnou vlastnosťou týchto hodiniek fungujú skvelo.

Aktuálna cena: 44,70 $

Čo sa zdravia týka, tak tu máte na výber z veľa cvičení, ako je plávanie, beh, basketbal, ping pong a všetko čo vás napadne.

Konštrukcia je cela z plastu a ak to porovnám s ostatnými hodinkami, tak vzhľad je nič moc. Ale za to sa môžete tešiť na ochranu IP68 a s hodinkami môžete isť do hĺbky 5m. Batéria vám pri zapnutej GPS vydrží okolo 10h, pokiaľ GPS vypnete a pritom využívate klasické funkcie, tak sa môžete dostať aj na 12 dní.

Na druhu stranu GPS na týchto hodinkách je skvele a ihneď vás nájde bez zbytočného čakania. A na hodinkách môžete dostavať aj upozornenia.

Záver

Tak toto bol zoznam 10 rôznych smart hodiniek z Číny, ako ste si mohli všimnúť tak niektoré hodinky môžu pokojne konkurovať Samsungu alebo Huaweiu.

Pokiaľ viete o nejakých skvelých smart hodinkách z Číny, tak mi o tom určite dajte vedieť. A pokiaľ hľadáte niečo pre svoje deti, tak vám odporúčam pozrieť si tento článok.

Predchádzajúci článok5 aplikácii na efektívne posielanie súborov
Ďalší článokDISTRAINT: Deluxe Edition, napínavá hororovka
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na