Pokiaľ si stiahnete aplikácie ktoré ponúkajú tapety na mobil, tak nie vždy tam nájdete tapety v 4K rozlíšení. Čo je veľká škoda pretože väčšina smartfónov má 4K displej, tak prečo si takú tapetu nenastaviť. Vďaka týmto aplikáciam tak môžete urobiť raz dva.

1. Abstruct

Prvá aplikácia je Abstruct a ako s názvu vyplýva, tak tu pravdepodobne nenájdete nič iné ako abstraktné diela. Ale na druhu stranu ak hľadáte aplikáciu, kde nájdete rôzne umelecké diela, tak Abstruct je perfektná.

Samozrejmosťou je, že všetky tieto dela sú v 4K kvalite. A Aj keď sa do umenia moc nevyznávam, tak by som si vedel predstaviť takúto tapetu na svojom mobile. Škoda že, zadarmo máte len 150 obrázkov a ak chcete ďalšie tak si musíte priplatiť.

2. 4K Wallpapers

V Obchode Play ju môžete nájsť aj pod názvom Ultra HD Wallpapers. A znalci technológii vedia že 4K a Ultra HD nieje to isté a je tam maličký rozdiel v rozlíšení. V aplikácii nájdete aj abstraktný štýl len nie v takom množstve ako pri predchádzajúcej aplikácii.

Všetko je tu pekne roztriedené do kategórii a orientovanie podľa nich zvládne každý. Musím sa priznať že niektoré tapety tu vypadajú dychvyrážajúco a niekedy som si mal problém vybrať len jednu tapetu.

3. Art vector

Art vector sme spomínali v článku o pozadiach na mobil a nedá mi ho opäť nespomenúť, pretože tu nájdete veľké množstvo 4K tapiet. A to som nespomínal ešte široký výber kategórii, kde určite každý nájde tu svoju obľúbenú

Nájdete tu aj také kategórie ako trendy alebo najpopulárnejšie. A užívateľské rozhranie je tu veľmi jednoduché, takže sa v ňom nestratíte. Odporúčam každému, kto ma rád široký vyber len je tu trocha viac reklám.

4 Reddit

Reddit je jediná aplikácia v zozname, ktorá sa nezameriava len na tapety na mobil. Ale skôr slúži ako platforma pre ľudí, ktorých zaujíma jedná vec. Tak napríklad tu môžete nájsť skupinu Clash of Clans, kde sa venujú ľudia práve tejto hre.

Ale nájdete tu aj skupinu, ktorá sa venuje tapetám v 4K rozlíšení. Kedy sa môžete niekoho opýtať či nevie niečo o konkrétnej tapete, všetko záleží len na vašej kreativite.

5. Resplash

Ďalšia zaujímavá aplikácia je Resplash, kde nájdete obrázky všetkého druhu. Resplash čerpá obrázky a fotografie z Unsplash, čo je stránka kde môžete nájsť rôzne obrázky zadarmo. A využiť ich bez toho aby ste porušovali autorské práva.

V aplikácii nájdete všetky typy rozlíšení a nielen 4K ale toto môžete vyriešiť tak že, k zadanému slovu pripojíte 4K a sama aplikácia sa sústredí len na 4K fotografie. Túto aplikáciu využívam aj ja, kedže na blog hľadám kvalitné fotografie.

6. Artwalls

Keby som mal v skratke napísať čo v tejto aplikácii nájdete, tak by som napísal že tu nájdete minimalistické umelecké diela vo vysokej kvalite. Aj keď mne sa skôr páčila prvá aplikácia s abstraktnými dielami ale aj Artwalls má niečo do seba a určite si tu nájde niekto svoju tapetu.

A ak všetci ostatný máju na svojich pozadiach superhrdinov alebo rôzne zvieratá, tak vy sa môžete vďaka Artwalls odlíšiť od davu. A navyše tu nenájdete prémiovú verziu, jedine ak by vypínala reklamy.

7. Backdrops

Áno aj Backdrops sme si niekedy v minulosti spomínali a spomínam ho opäť pretože tu nájdete kvalitné 4K tapety. Väčšina týchto tapiet je vytváraná komunitou.

Ale nájdete tu aj špeciálnu kolekciu od týmu Backdrops, za ktoré si ale budete musieť aj priplatiť. Tým že väčšinu obrázkov tvorí komunita, tak tu môžete nájsť svojho obľúbeného autora.

8. 4K Wallpapers 

Konečne aplikácia, ktorá ponúka presne to čo názov hovory a to tapety v 4K rozlíšení. 4K Wallpapers slúži ako ďalšia aplikácia pokiaľ ste v predchádzajúcich aplikáciach nenašli presne tu tapetu ktorú ste hľadali.

Ako býva zvykom v takýchto aplikáciach, tak tu nájdete široký výber kategórii a tiež skvelo spravené užívateľské rozhranie. A môžete si tu nastaviť automatické menenie tapety, čo je dobre pokiaľ si neviete vybrať medzi viacerými tapetami.

9. Wonderwall

Vo Wonderwall nájdete fotografie vo vysokom rozlíšení od rôznych fotografov. Aplikácia sa od ostatných líši tým že tu nájdete len fotky prírody a nič iné. Dokonca sú tieto fotografie rozdelené do kategórii ako sú napríklad hory alebo lesy.

Čo sa týka prírody, tak je tu veľké množstvo fotografii a ak sa vám páčia takéto obrázky tak si tu určite vyberiete. Alebo ak ste fotograf a radi fotíte prírodu, tak tu môžete pridávať fotografie, čím získate svojich fanúšikov.

10. Walli

Poslednú aplikáciu môžete tiež poznať, pretože patrí k najznámejším aplikáciam na menenie tapety. Vo Walli nájdete tapety každého druhu a čo je najlepšie každý tento obrázok vytvorila komunita. Čiže je to skvelá aplikácia pre ľudí ktorý sa chcú inšpirovať, alebo chcú ukázať svoje diela svetu

A ak sa vám umelcova tvorba zapáči, tak môžete dať follow podobne ako na Instragrame, čo vám zaručí to že vám neunikne žiadna jeho tvorba.

Záver

Aplikácii, ktoré ponúkajú tapety v 4K rozlíšení je veľké množstvo a ja som sa snažil vybrať tie najzaujímavejšie. A verím že po prečítaní mate jasno, ktorú aplikáciu si vyberiete. Ak používate už nejakú a nenachádza sa v zozname, tak mi o nej môžete dať vedieť prostredníctvom komentára.

Predchádzajúci článokSkladanie rubíkovej kocky pomocou aplikácie
Ďalší článok10 aplikácii, ktoré vám pomôžu merať kroky a byť fit
Vítam vás na mojom blogu, moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom mobilných hier. Medzi moje obľúbené tituly patri Clash of Clans a Brawl Stars ale čim ďalej tím viac skúšam aj nové tituly, o ktorých potom píšem na mojom blogu Mobileninja.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na