Dieťa si môže stiahnuť hocijakú aplikáciu z Obchodu Play ktorá ho napadne. Ale väčšina týchto aplikácii nieje preňho vhodná a to preto lebo sú buď násilné alebo obtiažne. My sa pozrieme na také aplikácie, ktoré pomáhajú deťom zo vzdelávaním alebo sú jednoduché a zábavne.

1.Vzdelávacie hry pre deti

Prvá aplikácia obsahuje presne to čo názov hovorí a to vzdelávacie hry pre deti. Nájdete tu dokopy 12 hier, takže ak sa dieťaťu nebude páčiť jedna hra, tak môže prejsť na ďalšiu. Tak napríklad tu dostane obrázok a na ňom musí nájsť určité veci.

Ak nájde danú vec tak sa im vyfarbí. Potom čo nájde všetky veci tak sa mu celý obrázok vyfarbí. Ďalej si tu môžu spraviť pizzu ale musia postupovať podľa návodu, ktorý je urobený pomocou obrázkov. A ak chcete niečo logické pre svoje dieťa, tak je tu aj hra kde musia dostať loptu z bludiska.

2. Dr. Panda town

V ďalšej hre sa presunieme do rozprávkového mestečka, kde sa dieťa hra zo zvieratkami. Na hre si môžete všimnúť roztomilú grafiku a zo všetkým čo sa v hre nachádza môžu niečo robiť. Môžu si pridávať do svojho mestečka rôzne postavičky. Môžu isť do svojho vlastného domu tam si upraviť všetko podľa seba.

Alebo isť na nákup a potom niečo uvariť, jednoducho všetko čo ich napadne. A detská zvedavosť je nekonečná. Ak je vaše dieťa veľmi zvedavé, tak toto je jedná z tých hier, ktorú mu musíte stiahnuť.

3. GoNoodle

Gonoodle je skvelá aplikácia ak chcete svoje dieťa pravidelné vzdelávať. Majú tu vzdelávacie videá na rôzne témy, ktoré deti zaujímajú. Jedinou nevýhodou je že celá aplikácia je v angličtine. Napríklad sa im zapáči návod, ako urobiť svoju vlastnú zmrzlinu, tak tak môžu jednoducho urobiť pomocou videá.

A keby som bol dieťa, tak by som si určite chcel vytvoriť vlastnú zmrzlinu. Alebo si môžu pozrieť rôzne vzdelávacie videa a tiež experimenty, je len na nich čo ich zaujíma.

4. Monster Math

Matematika dávala vždy zabrať každému ale s pomocou tejto aplikácie môžete pomôcť svojmu dieťaťu s týmto bremenom. Hneď ako aplikáciu zapnete, tak na vás vybehnú nastavenia, ktoré musíte za dieťa vyplniť.

Sú tu také ako v ktorom ročníku sa dieťa nachádza alebo aké znalosti už ovláda. Pomocou čoho aplikácia vytvorí príklady presne pre vaše dieťa.

Príklady sú urobené takou formou že, dieťa musí poraziť svojich nepriateľov pomocou správneho výsledku. Napríklad musí zozbierať všetky gule, ktorých výsledok sa rovná 4.

5. Drawing for Kids

Od logického myslenia dáme vaším deťom na chvíľu pokoj a teraz sa budeme snažiť rozvinúť ich kreativitu pomocou aplikácie Drawing for Kids.

Najprv si vaše dieťa musí vybrať čo chce nakresliť, alebo lepšie povedané aké zviera chce nakresliť pretože sa tu kreslia len zvieratá. Potom si vyberú farbu a môžu začať kresliť.

Kreslí sa tak že opakujú čiary na obrazovke, a všetky zvieratá sa tu kreslia na 4 alebo 3 kroky ale výsledok stojí za to. Ako svoj výtvor dokončia, tak sa s nim môžu hrať.

6. Abeceda pre deti

Ďalšia skvelá vec, ktorá sa určite vaším deťom hodí je učenie Abecedy. Klasickým spôsobom by ich to asi moc nebavilo ale verím že pomocou tejto aplikácie im to pôjde raz dva.

Najprv si môžu dať celú Abecedu a potom sa učiť veľké alebo malé písmena. Ku každému písmenu máju príklad, napríklad B ako Babka, pomocou čoho sa môžu dané písmenka lepšie naučiť.

Potom ako ste svojmu dieťaťu ukázali všetky písmena, tak ich môžu zopakovať pomocou kartičiek. Kde musia priradiť písmeno k obrázku, ktorý začína na dané písmeno.

7. Duolingo

Duolingo patrí k najlepším aplikáciam na učenie angličtiny a odporúčam ho pre každú vekovú kategóriu. Stačí len ak si vyberiete na akom leveli sa vaše dieťa nachádza a môžete začať s výučbou.

Potom stačí nech dieťa zapne túto aplikáciu aspoň 1-krát denne, aby si vytvorilo zvyk, aj keď to bude 10m. Po mesiaci tak môže vedieť množstvo slovíčok, čo mu môže pomôcť v škole.

8. YouTube Kids

Dneska je moderná doba a vaše dieťa vie pracovať s YouTube už od 5 rokoch. Ale na YouTube nemusí byť ten najvhodnejší obsah a dieťa si tak môže pozrieť aj to čo by nemalo.

Preto vám odporúčam nainštalovať aplikáciu YouTube Kids. Dieťa vďaka tomu nemôže vyhľadávať žiaden obsah ale môže si prezerať relácie, kde sú rozprávky ako Včielka Maja alebo Ferda Mravec.

Alebo si môže pozrieť vzdelávacie videa a tiež vypočuť pesničky pre deti. Nastavenie bezpečnosti vášho dieťa tak máte nastavené za pár minút.

9. Flow Free

Ďalšia skvelá aplikácia na rozvíjanie logického myslenia je práve Aplikácia Flow, kde je úlohou vášho dieťaťa spojiť dve bodky rovnakej farby. Dopredu upozorňujem že táto aplikácia je viac určená pre staršie deti než pre mladšie.

Pretože vysoká obtiažnosť ich môže odradiť a nájdete tu aj takú obtiažnosť, pri ktorej sa aj vy potrápite. Ale zase na druhú stranu si staršie deti užijú množstvo zábavy a tiež si cibria svoje logické myslenie. A navyše celá aplikácia je zadarmo a levely tu pravidelne pribúdajú.

10. Máša a medveď

Posledná hra je vhodná pre tých najmenších a tiež je zabalená do tematiky Maša a medveď. Nájdete tu množstvo mini-hier, kde vaše dieťa prechádza leveli postupne alebo si môžete vybrať konkrétny level.

Napríklad pomáha Maši urobiť poriadok, pričom Máša mu vysvetľuje čo má robiť. Alebo jej pomáha spraviť džem, jednoducho každá úloha je tu zrobená zábavnou formou a dieťa si túto aplikáciu zamiluje.

Záver

Ako si môžete všimnúť, tak je množstvo aplikácii pre deti a nech už hľadáte vzdelávacie aplikácie alebo hry pre deti, tak verím že som vám z hľadaním pomohol. Ak chcete pre svoje deti kúpiť smart hodiny tak aj na túto tému mám venovaný článok tu. A pokojne mi dole do komentára napíšte tipy na skvelé aplikácie pre deti.

Predchádzajúci článok10 zaujímavých aplikácií pre rootnuty Android
Ďalší článokNajlepšie mobilne hry mesiaca Máj
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na