Asi hovorím za všetkých, keď vravím že každý chce byť fit. Ale keď sa povie urobiť denne 20 000 krokov, tak hneď zmeníme názor. Pre tých ktorý sa tak rozhodli, tak je dôležité merať kroky.

Pretože ak pôjdete behať a neviete koľko krokov ste urobili, tak s tým rýchlo seknete a ostanete frustrovaný. S týmto vám pomôžu tieto šikovné aplikácie, ktoré ponúkajú meranie krokov a omnoho viac.

1. Google Fit

Prvá aplikácia je od svetového giganta a to názvom Google Fit. Ako je zvykom, tak na začiatku si zvolíte základné údaje ako je napríklad výška, koľko máte rokov a koľko vážite. Potom si nastavíte váš cieľ odporúčam na začiatok menší, pretože sa dá ľahšie splniť.

Potom si nastavíte koľko minúť denne chcete bežať a tiež čo je unikátne, že koľko minút z toho času bude bežať pod záťažou. Toto sa vám zapisuje do prehľadných týždenných grafov, kedy viete na čom ste.

2. Fitbit

Fitbit je najznámejšia aplikácia čo sa týka cvičenia a behania. Okrem krokov si môžete sledovať aj jedlo alebo tekutiny. Najlepšie sú tu výzvy, kedy sa môžete zúčastňovať spoločenských výziev alebo si vytvoríte vlastnú.

Sú tu aj výzvy kedy musíte navštíviť miesto v prírode ako napríklad hory, len tie slovenské tu nečakajte. Alebo môžete k tomu pridať aj tréning a to pomocou tréningových programoch, ktoré sú v aplikácii. Je tu aj komunita, kedy sa môžete deliť o skúsenosti v jednej oblasti ako je napríklad cyklistika alebo plávanie.

3. Calorie Counter – MyFitnessPal

MyFitnessPal je najznámejšia fitness aplikácia na mobily. Najprv si tu musíte zadať základné údaje a tiež na akú hmotnosť chcete dosiahnuť. Potom si vyberiete ako rýchlo chcete chudnúť alebo naberať a zadáte vašu fyzičku aktivitu. Vo výsledku vám aplikácia ukáže ako pravidelne musíte cvičiť a koľko kalórii zjesť.

Popri cvičení alebo behaní si tu môžete zadávať aj jedla a tým rátať všetky svoje spálené kalórie. Jedlá sa tu dajú zadávať jednoducho a zeleninu a ovocie stačí odfotiť. Dokonca sa tu môžete aj inšpirovať receptami.

4. Accupedo

Accupedo sa viac zameriava na meranie vašich krokov ako na ostatné veci. Popritom ako bežíte si meriate rýchlosť, spálené kalórie a tiež dĺžku behu. Všetko toto zaznamenáva do grafov, podľa ktorých viete v ktorej oblasti sa máte zlepšiť.

Jedinečná je v tom že ho môžete prepojiť s MyfitnessPal, takže ak vykonávate nejakú aktivitu, tak sa vám ihneď prenesie do MyFitnessPal. Čím presne viete koľko kalórii ste spálili a tým zlepšíte monitorovanie cieľa.

5. Pedometer

Pedometer je unikátny tým, že keď nastavujete svoje ciele a vyberiete si chudnutie, tak vám vypočíta aj vaše BMI a tiež BMI pri cieľovej hmotnosti. Pedometer funguje ako klasická aplikácia na meranie krokov, pokiaľ ho nevylepšíte na prémium.

Vtedy odomknete množstvo funkcii a môžete si vytvoriť svoj tréningový plán na mieru. Potom si nastavíte ako ste aktívny cez deň a tiež oblasť ktorej sa chcete zlepšiť ako je napríklad strava, beh alebo spánok.

6. Argus

Argus ma na prvý pohľad zaujal svojím futuristickým dizajnom. Aplikácia je multifunkčná a neslúži len meranie krokov ale môžete si tu zvoliť aj ciele ako byť viacej fit alebo schudnúť. Lenže väčšina týchto funkcii sa odomkne až po zakúpení premium verzie, čo trocha zamrzí.

Ale za to získate osobného trénera, ktorý vám bude pomáhať zo stravou a cvičením. Free verzia je skvelá, ak chcete aplikáciu čisto na meranie krokov.

7. Runtastic Steps

Runtastic spolupracuje zo značkou Addidas a je to vidieť pretože si tu môžete nastaviť aj vaše bežecké topánky. Čo sa týka behania, tak aplikácia obsahuje základné funkcie, ako zaznamenávanie do grafov, behanie s komunitou, meranie krokov a tak ďalej.

Navyše ak si zakúpite prémiovú verziu, tak dostanete upozornenia každý raz čo prekonáte svoj osobný rekord. Alebo sa môžete zúčastniť bežeckého tréningu s názvom Základy behania, alebo Príprava na maratón.

8. Zombies Run

O nezvyčajný koncept sa postarala aplikácia Zombies Run. Kedy sa stanete preživším zombie epidémie a musíte plniť misie ako isť na zásoby alebo vyzdvihnúť airdrop. A ako sa môžete dovtípiť tak pri týchto misiách sa nabeháte.

Ako aplikácia na meranie krokov nieje skvelá ale ako appka, ktorá urobí z behania zábavu funguje fantasticky. Buď musíte isť nazbierať zásoby alebo sa vydáte vyzdvihnúť Airdrop náhodne vo vašom okolí. Samozrejme že popritom vás budu naháňať zombíci.

9. Up

Up monitoruje všetky vaše vaše aktivity ako spánok, srdce, počet krokov, spálené kalórie, čo môžete nájsť pri väčšine. Ale odlišuje sa tým, že pri nastavovaní počtu krokov sa môžete inšpirovať ľuďmi s rovnakou výškou a hmotnosťou.

Pri splnení cieľa dostanete upozornenie a pri nesplnení tiež. Dokonca je tu aj režim Duel, kedy môžete vyzvať svojho kamaráta na 1v1 súboj.

10. Stepbet

Teraz tu máme niečo pre ľudí, ktorý to myslia s behaním seriózne, pretože tu sa hra o peniaze. Najprv si musíte prepojiť túto aplikáciu s Fitbit alebo Google Fit, lenže tam musíte mať už niečo nabéhane.

Potom si v Stepbet vyberiete jednu z výziev, napríklad bežať od Júna do Júla každý deň 10 000 krokov. Pričom na začiatku tu musíte vložiť 40$. Ak výzvu nesplníte strácate peniaze. Pokiaľ výzvu splníte tak získate naspäť svoje peniaze plus peniaze ľudí, ktorý stávku nesplnili.

Záver

Aplikácii na meranie krokov je veľké množstvo ale pokiaľ nezačnete behať tak ich tu môže byť aj trilión ale vám to nepomôže. Preto odporúčam začať behať aj v malom, aby ste si tak vytvorili zvyk.

Pokojne tu môžete zdieľať vaše skúsenosti s týmito aplikáciami. A ak chcete pomôcť svojím deťom byť fit, tak smart náramok pre deti vám s tým určite pomôže.

Predchádzajúci článok10 Aplikácii, v ktorých nájdete tapety v 4K rozlíšení
Ďalší článokApple opäť prekonáva hranice s IOS 13
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na